topleft
topright
Jazyk/Language:
OM7KW QSL card 100%
via the bureau or direct
Ing. Stevo Lasab
námestie Slobody 3
960 01 Zvolen
SLOVAK REPUBLIC

Výpočet vzdialeností

Vlastný lokátor

Lokátor protistaniceQRB:
Azimut:
Po 10 rokoch konečne Sporadika na 144MHz Tlačiť E-mail

Posledné spojenie na 144MHz cez sporadickú E vrstvu som robil niekedy v roku 2007 ešte na starú značku. Odvtedy sa sporadika nejak obchádzala. A teraz sa mi podarili za tri dni dokonca dve.


Prvá sporadika bola v nedeľu ráno počas kontestu (Memiorál OM3AU). O 8:31 mi pípla SMSka, ktorá zobudila. Po zistení, že tento krát by to mohlo byť zaujímavé aj pre naše končiny som nahodil anténu a už o minútu bol v logu SV5BYR/5 zo štvorca KM36VC. Nebol to pre m?a len nový štvorec ale aj nová pásmová zem DXCC !!! Hodilo to 1553km!

Hneď na to som začal ladiť a našiel výzvujúceho SV8AJN z KM39GB z Gréckeho ostrova Lesvos. Na prvé zavolanie bol o chvíľu v logu aj a samozrejme aj ďalšia nová pásmová zem (1211km).

Ešte som započul TA2NC, ale to bolo už v únikoch a následne sa stratil úplne. No aj tak, dva spojenia a dve nové zeme, paráda!!!


ES_2M_4_6_2017

Ďalšia ES bola v stredu podvečer o 19h. Nebola tak silná ako nedeľná, ale trvala rozhodne dlhšie a bolo možné pracovať s väčším množstvom staníc. Postupne som urobil Anglicko G4DHF, Škótsko MM0GYX a Severné Írsko GI6ATZ. Neskôr ešte dva krát GM4. Opäť to hodilo tri nové pásmové zeme, ale čo je ešte zaujímavejšie spojením s GI6ATZ som si prekonal môj rekord v absolútnej dĺžke spojenia. Nový rekord cez sporadiku je teraz teda 1836km! Neskôr sme mali príma debatku s Tomášom OM6DC, ktorého týmto ešte raz pozdravujem.

ES_2M_7_6_2017

Opäť veľmi príjemne strávený večer pri 2m pásme. Čoskoro aktualizujem aj sekciu VKV a mapku urobených štvorcov, tak koho to zaujíma, kliknite si potom do sekcie Veľmi krátke vlny.

73 and CQ SPORADIC OM7KW
 
< Predchádzajúca   Ďalšia >

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-d?ový cyklus slnečnej aktivity


27-d?ová predpoveď (Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status
Odporúčame: OM0A | www.cq.sk | Ubytovanie Tatranská Lomnica | Lacné ubytovanie Vysoké Tatry
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates