topleft
topright
Jazyk/Language:
OM7KW QSL card 100%
via the bureau or direct
Ing. Stevo Lasab
námestie Slobody 3
960 01 Zvolen
SLOVAK REPUBLIC

Výpočet vzdialeností

Vlastný lokátor

Lokátor protistanice



QRB:
Azimut:
U mňa doma Tlačiť E-mail

Ako prvé rádio som si na inzerát kúpil TRX Kenwood TM-255E. Bola to výborná stanička, citlivá, lacná, proste 2m ako má byť. Možno si ju na staré kolená ešte kúpim. Nakoľko som chcel trošku zabodovať v MSR VKV rozhodol som sa pridať okrem 2m aj 70cm, tak som dosporil a kúpil som Icom 706MKIIG. Takisto som bol spokojný, dokonca merania ukázali, že jeho spektrálna čistota bola lepšia ako porovnávaná FT847-ka. Malo to už aj KV pásma a tak sa dalo naladiť všetko možné. Mal som však trošku problémy so silnými stanicami a vo veľkých pretekoch to boli nervy. Tak som opäť našetril, 706ku predal a kúpil Yaesu FT-847. Ani to však nie je ono. Chcelo by to mať dve staničky. Jedna KV a druhá VKV. Najideálnejšie riešenie by asi bolo VKV TRX 2m/70cm/23cm niečo podobné ako IC-910H a na KV TRX s dvoma RX niečo ako napríklad FT-1000MP. Ale to je zatiaľ iba vo hviezdach...

OM7KW v shacku

Ako čas ubieha aj HAMšek sa mení a tak som sa začiatkom augusta 2009 stal šťastným majiteľom Yaesu FT-1000MP. Čo sa týka transceiverov bol som teda celkom slušne vybavený na všetky pásma a začal som sa zaoberať skôr otázkou antén.

Opäť ubehol nejaký čas a s ním prišli aj zmeny. FT-847 som posunul pôvodnému majiteľovi a od neho mám opäť Icom 706MKIIG. Neskôr som mal zapožičaný trojbander ZY33, ktorý však mal nejakú poruchu na trape a tak bol akosi nedoladiteľný na všetkých troch pásmach.

OM7KW strecha

Ušetrené peniaze po výmene FT-847 som investoval a v lete 2010 kúpil nový rotátor Yeasu G-650C a jazdený trojbander TH3JRS. Mal som ho celé leto na testovaní na chalupe a keďže sa osvedčil, na jeseň putoval na strechu na domácom QTH.

Po čase odišiel vysokým výkonom jeden trap aj na JH3TRS. Momentálne je anténa na streche ale nepoužívam ju. V októbri 2014 som predal Icoma 706ku a momentálne premýšľam, čo si za utŕžené peniaze zadovážim.

V roku 2015 som tribander predal a na Ebayi sa nám podarilo vyhrať Icom 746-ku, čiže po pár rokoch som opäť QRV aj na VKV.

 

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-d?ový cyklus slnečnej aktivity


27-d?ová predpoveď (Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status
Odporúčame: OM0A | www.cq.sk | Ubytovanie Tatranská Lomnica | Lacné ubytovanie Vysoké Tatry
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates