topleft
topright
Jazyk/Language:
OM7KW QSL card 100%
via the bureau or direct
Ing. Stevo Lasab
námestie Slobody 3
960 01 Zvolen
SLOVAK REPUBLIC

Výpočet vzdialeností

Vlastný lokátor

Lokátor protistaniceQRB:
Azimut:
Aktivita do diplomu Slovenské hrady a zámky

V čase od 12. do 19. júla nastupujem na dovolenku v Štúrove. Pokiaľ sa všetko podarí, rád by som odvysielal pár lokalít do diplomu Slovenské hrady a zámky. Konkrétne by sa jednalo o tieto štyri lokality:

NR-21 Bíňa (pevnosť Bíňa) JN97HW
NR-25 Štúrovo (Džigerdelen Parkani) JN97IT
NR-28 Kamenín (Hrádok Várheď) JN97HV
NR-30 Malé Kosihy (Hrádok v Malých Kosihách) JN97IW


Celý článok...
 
Poľný deň 2008 - konečne pretek ako má byť

Po nie moc vydarených predošlých pretekoch bol Poľný deň poslednou možnosťou ukázať čo vo mne vlastne je. Po 2.subregionáli som vyhlásil, že na kótu kde nie je 230V už nepôjdem a tak sa aj stalo. Prvý krát v histórii som nad kótou ani nerozmýšľal, bolo dopredu jasné, že pôjdem na Pánsky Diel nad B.Bystricou. Skôr som tento krát pridal iné veci. Najdôležitejšími novinkami boli koncový stupeň a internet. Vzhľadom na to, že ciele, ktoré som si v tomto roku dopredu dával a nesplnil, som si teraz nedal ciele žiadne. Proste odvysielam čo sa bude dať a čo budem vládať.

Celý článok...
 
Poľný deň z Pánskeho Diela

Prvý júlový víkend bude na programe VKV Poľný deň a o dobrý výsledok sa pokúsime tentokrát z kóty Pánsky Diel 1102m nad Banskou Bystricou (JN98NT). Ak budete QRV pridajte nám dáky ten bodík. Už teraz VÁM vopred ĎAKUJEME.


Celý článok...
 
Afrika či Karibik na VKV, prečo nie?

Report o ďalších mojích skusenostiach na 6m a ako som urobil resp. neurobil spojenie do Maroka.


Celý článok...
 
Ako sa vodilo na mikrovlnách

Dávnejší zámer skúsiť mikrovlny sa mi tohto roku konečne splnil. Mikrovlnné preteky som odbehol spolu s Jurajom OM3WJF z jeho chaty pod Poľanou v JN98QO asi 650m. Na chatu sme dorazili asi okolo 13h a piánko tempom sme začali stavať komplet setup na 2m (9el PA0MS), 70cm (14el home made) a 23cm (22el F9FT).

Celý článok...
 
Mikrovlnný závod

Chystám sa prvý krát aj na mikrovlny. Keďže však nevlastním zariadenie zháňal som niekoho v mojom okolí kto má. Pred časom som sa náhodou zoznámil s Jurajom OM3WJF. Slovo dalo slovo a tak sa prvý júnový víkend ideme zúčastniť na MW závode na pásme 1,3GHz. Držte nám palce...

 
Začiatky na pásme 6m

Kliknutím zväčšíť

Začalo nám obdobie sporadických E vrstiev a tak som aj doma oprášil po čase 2m. Na strednom Slovensku nás však tá sporadika akosi obchádza. V roku 2007 mám v logu iba Turecko a Ukrajinu a tohto roku zatiaľ nič. Jediná lastovička bol SV1EN z lokátoru KM18VA. Mohlo to byť pekných 1230km, ale nezobral ma. Popri surfovaní netom som zablúdil aj na stránku známeho DK7ZB a zaujali ma jeho návrhy yaginiek na 6m. Keďže sporadika má vplyv aj na toto pásmo rozhodol som sa, že to skúsim a postavil som si podľa jeho návrhu 4-elementovú yaginu 28Ω model.


Začal som vo štvrtok a už v sobotu 31.mája išla Yagi na strechu a takmer okamžite som si urobil prvé QSO s EA6SX na Baleároch. Za hodinku sa podarilo 7 QSO a musel som preč. V nedeľu prvého júna to bolo ešte lepšie. 100 QSO po celej Európe, potešilo Turecko a Cyprus. Ďalšie dni to pokračovalo cez juh Európy cez pobaltie až do Škandinávie, kde potešil OH0/PA3PAG. 4el yagi sa javí ako pomerne širokopásmová a podarilo sa mi ju vyladiť na PSV 1:1. Viacerým protistaniciam som údajne trhal displaye. Uvidíme do kedy budú Esky pokračovať...


Ako to na 6m lieta, kuknite na mapke Európy...
 
<< Začiatok < Predošlá 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 137 - 144 z 145

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-dňový cyklus slnečnej aktivity


27-dňová predpoveď (Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status
Odporúčame: OM0A | www.cq.sk | Ubytovanie Tatranská Lomnica | Lacné ubytovanie Vysoké Tatry
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates