topleft
topright
Jazyk/Language:
OM7KW QSL card 100%
via the bureau or direct
Ing. Stevo Lasab
námestie Slobody 3
960 01 Zvolen
SLOVAK REPUBLIC

Výpočet vzdialeností

Vlastný lokátor

Lokátor protistaniceQRB:
Azimut:
Poľný de? z Pánskeho Diela

Prvý júlový víkend bude na programe VKV Poľný de? a o dobrý výsledok sa pokúsime tentokrát z kóty Pánsky Diel 1102m nad Banskou Bystricou (JN98NT). Ak budete QRV pridajte nám dáky ten bodík. Už teraz V?M vopred ĎAKUJEME.


Celý článok...
 
Afrika či Karibik na VKV, prečo nie?

Report o ďalších mojích skusenostiach na 6m a ako som urobil resp. neurobil spojenie do Maroka.


Celý článok...
 
Ako sa vodilo na mikrovlnách

Dávnejší zámer skúsiť mikrovlny sa mi tohto roku konečne splnil. Mikrovlnné preteky som odbehol spolu s Jurajom OM3WJF z jeho chaty pod Poľanou v JN98QO asi 650m. Na chatu sme dorazili asi okolo 13h a piánko tempom sme začali stavať komplet setup na 2m (9el PA0MS), 70cm (14el home made) a 23cm (22el F9FT).

Celý článok...
 
Mikrovlnný závod

Chystám sa prvý krát aj na mikrovlny. Keďže však nevlastním zariadenie zhá?al som niekoho v mojom okolí kto má. Pred časom som sa náhodou zoznámil s Jurajom OM3WJF. Slovo dalo slovo a tak sa prvý júnový víkend ideme zúčastniť na MW závode na pásme 1,3GHz. Držte nám palce...

 
Začiatky na pásme 6m

Kliknutím zväčšíť

Začalo nám obdobie sporadických E vrstiev a tak som aj doma oprášil po čase 2m. Na strednom Slovensku nás však tá sporadika akosi obchádza. V roku 2007 mám v logu iba Turecko a Ukrajinu a tohto roku zatiaľ nič. Jediná lastovička bol SV1EN z lokátoru KM18VA. Mohlo to byť pekných 1230km, ale nezobral ma. Popri surfovaní netom som zablúdil aj na stránku známeho DK7ZB a zaujali ma jeho návrhy yaginiek na 6m. Keďže sporadika má vplyv aj na toto pásmo rozhodol som sa, že to skúsim a postavil som si podľa jeho návrhu 4-elementovú yaginu 28Ω model.


Začal som vo štvrtok a už v sobotu 31.mája išla Yagi na strechu a takmer okamžite som si urobil prvé QSO s EA6SX na Baleároch. Za hodinku sa podarilo 7 QSO a musel som preč. V nedeľu prvého júna to bolo ešte lepšie. 100 QSO po celej Európe, potešilo Turecko a Cyprus. Ďalšie dni to pokračovalo cez juh Európy cez pobaltie až do Škandinávie, kde potešil OH0/PA3PAG. 4el yagi sa javí ako pomerne širokopásmová a podarilo sa mi ju vyladiť na PSV 1:1. Viacerým protistaniciam som údajne trhal displaye. Uvidíme do kedy budú Esky pokračovať...


Ako to na 6m lieta, kuknite na mapke Európy...
 
2.subregionál 2008

Druhému subregionálu som venoval veľa času, hlavne na prípravy. Úplne som prerobil sekvencer, pridal pár koaxiálnych relé a plánoval som na 2m použiť aj PA. Doma na stole všetko fungovalo ako má, dokonca to aj dobre vyzeralo a tak som sa na preteky tešil. Problém bol však s kótou. Na obľúbenú Krížnu som sa nedostal, kvôli snehu a Skalku opäť obsadili OM3RAL.


Keďže som nechcel hrať druhé husle rozhodol som sa posunúť súťažné QTH smerom na západ. Veľa krát som už bol na Považskom Inovci a tak som to chcel skúsiť odtiaľ. Pár dní pred pretekami som to tam bol omrknúť. Na vrcholovej kóte by to bol celkom problém nakoľko obrástla vetvičkami stromov. Vydal som sa teda smerom na juh po turistickej ceste a po asi 5 minútach chôdze som na šiel výborný flek bez lesu s takmer kruhovým výhľadom. Bola to kóta Palúch. Bolo rozhodnuté pôjdem odtiaľ.


Celý článok...
 
1.subregionál 2008

Prvý subreg je vždy kompromisom pri výbere miesta. Človek by rád napríklad na Sitno, ale cesta je pod snehom a tak sa tam nedostane. Ja som riešil podobné problémy. Jediné prístupné miesto nad 1200m Skalku obsadil klub OM3RAL a tak som nakoniec zakotvil pri Zvolene. Rekreačno-športový areál Kráľová nám vyšiel v ústrety a zabezpečil nám búdku pri lyžiarskom vleku, kde sme mali aj elektriku.

1.Subregionál

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 145 - 151 z 151

Podmienky šírenia

Krátke vlny

30-d?ový cyklus slnečnej aktivity


27-d?ová predpoveď (Červená = Ap, Modrá = Flux)

Veľmi krátke vlny
E-sporadik Es status
Aurora Es status
Odporúčame: OM0A | www.cq.sk | Ubytovanie Tatranská Lomnica | Lacné ubytovanie Vysoké Tatry
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates