1.subregionál 2018 story

1.SUBREG_2018

Prvý subreg som plánoval ísť už z kopca a užiť si zimný závod z prírody. Opäť však zasiahla silnejšia moc, otec ochorel a tak som nakoniec všetko robil preto, aby som sa zúčastnil aspoň z domu.

 

Anténa na 2m však celú zimu oddychovala a ležala na streche. Ak som sa teda závodu chcel zúčastniť musel som na strechu. Na streche ale bolo ešte dosť snehu. Nevyzeralo to vôbec ružovo.

Všetko som si nechal na poslednú chvíľu, lebo na sobotu hlásili oteplenie. Vyliezol som teda s druhým rotátorom na strechu a za necelú polhodinku bola 11el Yagi DK7ZB na rotátore a v podstate som bol pripravený.


1.SUBREG_2018

Obvykle som sa VKV závodom z domu venoval takmer celý deň. Teraz som to prehodnotil a rozhodol som sa spraviť niečo aj pre svoje zdravie, aby mi nerástol pupok. Ako povedala Nasťa Kuzminová treba robiť niečo pre podporu svojho zdravia a životného štýlu. Tak som teda bol hrať v sobotu ráno hokejbal, v sobotu večer som si bol ťuknúť na zimáku hokej a v nedeľu ráno opäť hokejbal.

Neviem či s vysielaním nepraštím, lebo zdá sa, že šport mi ide aktuálne oveľa lepšie :-). Bojoval som ale. V pauzách medzi hokejmi som sa venoval VKV. Celkom to šlo, trošku slabšie východ a juh, ale ostatné smery šli na prvý subreg celkom fajne. Celkom dobrá aktivita bola z Poľska.

Určite som závodu nevenoval toľko času ako vlani alebo pred dvoma rokmi, ale výsledok je pre mňa aktuálne druhoradý. Chcel som odskúšať home made 11el Yagi v poriadnom preteku a tešil som sa z každého spojenia. Väčšinou som vyhľadával stanice, neskôr som zapol čet a čakal na skedy.

Veľmi ma potešilo spojenie s jednou Poľskou stanicou odrazom od lietadla. Najprv sme skúšali spojenie napriamo a bol tam na hranicu šumu. Nebolo by to na spojenie. Na čete mi však napísal, že ak vydržím 2 minúty, letí mojim smerom lietadlo a mohli by sme „ho“ skúsiť. Čo by som nevydržal. A fakt. O necelé dve minúty zrazu Poliačik z 1/1 vybehol na 5/5 nadiktoval čo mal, ja jemu tiež a zdanlivo nemožné spojenie bolo na svete. Paráda.

Skúšali sme aj ďalšie, ale tie buď nevyšli, alebo vyšli skôr na priamo. Celkovo som teda urobil 72 spojení a takmer 17.000 bodov, čo na 292m n m nie je zlé. Samozrejme minulý rok, keď som šiel naplno to bolo 25.000, ale ako som povedal, nedalo sa mi venovať tomu viac času. Nasťa predsa vie, čo vraví.


1.SUBREG_2018

Ja som s výkonom spokojný, nech si každý vraví, čo chce. Mal som zo závodenia radosť a čo tam po bodoch. V lete sa určite vyberiem na poriadnu kótu a tam už Bohu prisahám pôjdem na doraz. Tešte sa!

Ešte raz ďakujem všetkým za spojenia a teším sa dopočutia v ďalších závodoch, najbližšie asi 18.marca na prevádzkovom aktíve.

73 Števo OM7KW

 

Predchádzajúci článokCQ WPX RTTY 2018 z domu
Ďalší článok2.subregionál 2018 alebo zabudnuté mäso na guľáš