1.subreg 2016 story

VKV hamšek

Marcová dilema kontestmana nie je, či voliť Smer, Sieťku alebo SaSku, ale či ísť KV ARRL DX alebo VKV 1.subreg … alebo či ich neísť oba súbežne…

 

Presne tak. Prvý marcový víkend nastáva kolízia termínov pretekov. Na KV celý víkend beží SSB časť ARRL DX a na VKV je na programe 1.subregional. No a teraz buď človek múdry…

Z FB profilu som po vydaní statusu dostal nejaké rady od OM4MM, ale aj tak som si to nakoniec urobil po svojom. Z odstupom času musím konštatovať, že to bolo výborné rozhodnutie, ale poďme pekne po poriadku…

Taktika bola nasledovná. Začnem ARRL z chalupy a pokiaľ budú dobré podmienky, odbehol by som ARRL. Ak to však pôjde slabo, pôjdem radšej 1.subreg z domu. Tak sa aj stalo. V piatok v noci som začal ARRL, cez noc sa mi podarilo nejakých 45 spojení na 80+40m. Po pravde som toho čakal oveľa viac. Doobeda nikde ani nohy, tak som bol odvoliť a dospával som to. Pokračoval som o 12h, akože šlo to, ale všetko v podstate iba východné pobrežie Ameriky. Keď sa o 13h otvorilo aj 15m pásmo, bolo to o kus lepšie, už šiel aj stredozápad, no na 10m ani nohy…pritom minulý rok som tam mal najviac spojení. Dlho som premýšľal, ale nakoniec som to o 14h odpískal, s tým že balím a o 15h začínam 1.subreg.

Moja domáca VKV výbava je momentálne veľmi, veľmi jednoduchá, ale zase ako sa zvykne hovoriť v športovej terminológii „v jednoduchosti je krása“. Takže 8el homemade DK7ZB, rotátor Sever s homemade ovládačom a IC-746.


VKV hamšek

Sobota bola výborná. Takmer každého, koho som počul, som aj spravil. Cieľ som si dal métu 100 spojení. Odvážne, ale treba si klásť vysoké ciele. Čo nebýva zvykom, už prvý deň som mal viacero Nemcov. Večer tempo opadlo a tak som zapol aj čet a vyčetoval pár spojeníčok. Končil som o jednej v noci. Skóre 77qso dával prísľub, že tá stovka nakoniec možno aj padne.

Ako to však býva zvykom, nedeľa bola úplne odlišná. Ráno ma privítal dážď, po zakľúčovaní som zistil vysoké PSV. Bál som sa YU7W čo i len zavolať. PSV 3! Vyliezol som na strechu a za dažďa hľadal problém. Zistil som problém na konektore, zafixoval som ho. Hodinu bolo všetko OK, ale neskôr sa to prejavilo opäť. Musel som konektor plne vyštiknúť a naletovať nový. Po výmene už bolo do konca preteku všetko OK.

Naďalej to však bol boj o každé jedno spojenie. Všetkých, ktorý cekvili som už mal v logu. Tak som bol nútený z našej zvolenskej kotliny dávať výzvy aj ja. To nezvyknem, ale nakoniec som bol rád za tých pár OM-OK-YU spojení. Keďže to bola nuda, striedal som VKV s povolebným štúdiom. Väčšina skedov nevychádzala. Dobré sobotné podmienky šírenia boli akoby preč. Finišoval som urputne a spojenie č.100 som robil iba 30 sekúnd pred koncom závodu. Cieľ bol splnený, 100 spojení bolo v logu.

WKD QSO

Mapka spojení je tentokrát celkom zaujímavá. Okrem tradične slabého východu sú všetky ostatné smery celkom slušne zastúpené. Celkovo je v logu: 27xOK, 24xOM, 13xHA, 9x9A, 8xDL, 7xSP, 4xOE, 4xYU a 3xS5.
Tu je TOP 10 spojení:
——————————–
1. DR1H……. JN59**… 589km
2. DL0NF…… JN59**… 581km
3. DJ7R…….. JN59**… 550km
4. DM5D……. JO61**… 510km
5. OL7C……. JO60**… 501km
6. DL9RAR/P.. JN69**… 479km
7. OL4A…….. JO60**… 466km
8. OK1OPT….. JN69**… 463km
9. OK7O…….. JN69**… 454km
10. DL8VL…… JO71**… 450km

NON-WKD QSO

106 staníc som počul a 100 je v logu. Ja som spokojný. Je to môj historicky najlepší výsledok. Na to, že chodím výlučne SSB, to nie je zlé. Viacero staníc ma volalo aj CW, myslím, že to bol nejaký Talian, ale čo už … musím sa do toho CW už niekedy vážne zahryznúť.

Každopádne konštatujem, že VKV bola oveľa väčšia zábava ako KV !!!. Dopočutia v máji, kde by som už rád vybehol niekam do prírody na moju tajnú kótu!!

73 Števo OM7KW

Predchádzajúci článokVydarený CQ WPX RTTY 2016
Ďalší článokCQ WPX SSB a Veľkonočný VKV závod