2.subreg z Kľačianskej Magury

Ako som tu už dávnejšie písal, VKV pretekaniu v kategórií SINGLE je viac menej koniec. Slovo dalo slovo a ocitol som sa na zozname operátorov OM3KHE alias OM6A. 1.subreg na Martinkách býva ešte cez 3m snehu tak som ho odbehol na seba, ale na 2.subreg už sa črtali aké také plány vyraziť hore na Martinské Hole.

 

Ohliadka
pár dní pred pretekom však nedopadla dobre, snehové polia na ceste ešte stále sú, ba dokonca posledný najstrmší úsek medzi kosodrevinou ani nebol viditeľný. Len kde tu trčali vetvičky kosodreviny. Odhadom 4m shenu. Vtedy to vyzeralo, že sa nepôjde nikam. Nakoniec však telefonát od Miša OM6AZ znel úplne ináč, ide sa na chatu pod Kľačianskou Magurou spoločne s OM3KFV…

Na Martinkách som už pár krát bol a je to kóta ktorá vie vyhrávať, to viem, Kľačianska Magura je na polovicu smerov zatvorená, ale keďže som tam v živote nebol, bola to napriek dopredu prehranému boju pre m�?a výzva. Jasné Mišo prideeeeeeeem.

 

V sobotu skoro ráno som vyrazil na cestu a po asi 2h piánko jazdy som už stál v Turčianskych Kľačanoch, kde som čakal na ďalšie indície. Po ďalších 30minútach som bol pod chatou a po chvíli som sa zvítal s ostatnými a pomohol pri finalizácii stavby dlhej tuším 16el antény na 2m. Neskôr sme si dali fajný guľášik, zatiaľčo pred závodom mladí dorastenci sekali jedno spojenie za druhým. Najmä nová sústava yagín 8x3el sa javila celkom dobre. Medzitým sa rozhodlo, že keďže OM6A veľa bodov do MSR nezapíše, prihráme naše bodíky radšej OM3KFV – klubu fajnšmekrov vína ako som sa neskôr po pásme dozvedel.

Závod rozbiehal Vilo OM6CV, ktorému sa spod bajúzou doslova dymilo. Ja som sa presunul do chaty pred TV pozerať hokej SR-Česko. Po prvej tretine (0:4) som to šiel zvestovať chlapom za stanicou. Síce padli návrhy ako OK a OL stanice nerobiť, ale rýchlo sme ho zamietli. Po druhej tretine (0:8) sme to radšej preložili pečenou klobáskou, aby sme prišli na iné myšlienky. Na tretiu som už radšej ani nešiel – hanba. Ešte predvečerom sa spojazdnilo aj pracovisko 70cm v neďalekej chatke s provizórnou polovicou antény. Čiže kto chcel, mohol to s 20W skúsiť aj na 70cm. Väčšinou si to tam ale obsluhovali domáci OM3KFV, ja som urobil tuším jedno QSO s OM5LD.

Okolo 20h prišiel rad na m�?a a sadol som si za stanicu. Keďže chlapi mi urobili skoro všetko na výzvu začal vyzobkávať. Po chvíli prišiel prvý talian IK5ZWU/6 za 792km, ktorý sa stal na 5h aj ODXom, pokým ho zase neprekonali pípači. Z ďalších zaujímavých spojení pribudli do logu DR9A za 775km, DL0HG za 748km ba pár krát som to skúsil aj na DK0BN 811km. Mali tam však nával iných staníc a tak som sa na to vprdol s tým, že si ich nechám na ráno.

Okolo pol noci ma striedal Ferino OM6AR a začal pokúšať telegraf. Ja osobne som včer zakončil hruškovicou s medom – údajná tamojšia špecialita…ale poviem Vám niet nad dobré biele alebo červené vínko. Na noc sme zaľahli do podkrovia chaty.

Ráno okolo 7h ma to už zase ťahalo k vysielaciemu stredisku. Chlapi mi to ochotne hneď prenechali, radujúc, že ich niekto prišiel vystriedať. Ostatok závodu sa niesol v príjemnom teplom počasí a pokojnom tempe. I keď sme boli na nete aj ON4KST, vôbec nič sa nepoužívalo, len sem tam niekto prezrel cluster.

Čo povedať na záver. Počasie výborné, partia výborná, výsledok slabší priamo úmerný kóte, ale napriek tomu zostanú u m�?a na Kľačiansku Maguru len tie pekné spomienky…

Tiež sa mi páčilo, že i keď sme mali napísaný plán služieb, nikto nikoho od stanice nevyhadzoval a nechal ho zavysielať čo mu duša ráči. Bol na to priestor a tak si všetci čo chceli do sýta zavysielali. Skvelá príprava na Poľný de�?.

 


2.subregionál 2009
Tak a takto to chodilo na 2m
 


2.subregionál 2009
A takto to chodilo na 70cm

Takže ešte raz dopočutia v Poľnom dni dúfam už konečne z Martiniek…

Števo OM7KW

Poteší, ak sa o tento článok podelíte alebo ho oceníte:
error