2.subregionál 2008

Kliknutím zväčšíť

Druhému subregionálu som venoval veľa času, hlavne na prípravy. Úplne som prerobil sekvencer, pridal pár koaxiálnych relé a plánoval som na 2m použiť aj PA. Doma na stole všetko fungovalo ako má, dokonca to aj dobre vyzeralo a tak som sa na preteky tešil. Problém bol však s kótou. Na obľúbenú Krížnu som sa nedostal, kvôli snehu a Skalku opäť obsadili OM3RAL.

 

Keďže som nechcel hrať druhé husle rozhodol som sa posunúť súťažné QTH smerom na západ. Veľa krát som už bol na Považskom Inovci a tak som to chcel skúsiť odtiaľ. Pár dní pred pretekami som to tam bol omrknúť. Na vrcholovej kóte by to bol celkom problém nakoľko obrástla vetvičkami stromov. Vydal som sa teda smerom na juh po turistickej ceste a po asi 5 minútach chôdze som na šiel výborný flek bez lesu s takmer kruhovým výhľadom. Bola to kóta Palúch. Bolo rozhodnuté pôjdem odtiaľ.

 

V onú sobotu som všetko naložil a spolu s priateľkou som sa vydal zo Zvolena smerom na Trenčín. Hneď ako sme dorazili pod kopec zažalo pršať a po chvíli sa dážď zmenil na búrku s krupobitím. Celý les bol plný malých ľadových hráškov. Od auta hore na Palúch sme to mali asi 10 minút. Museli sme však hore vyniesť absolútne všetko: antény, stožiare, káble, kufríky, slnečník, centrálu, stolík, stoličky, jedlo, pitie a neviem čo ešte. Asi na 3 hodinky sa s nás stali vysokohorskí nosiči. Zabralo nám to viac času ako som myslel a tak som stavbu 17el F9FT na 2m okamžite zavrhol a postavili sme iba dvojča 2x8el DK7ZB ma rotátor. Na 70cm som mal požičanú osvedčenú 23el DK7ZB od Mira OM7AMA. Pri skladaní mi však akosi stále niečo chýbalo. Po telefonáte sme zistili, že mi jednu časť antény zabudol dať. Tak som 23ku zaniesol dole do auta a hore vyniesol moju záložnú 16el DK7ZB. S týmto setupom som o začal presne na čas. Stanice postupne pribúdali do logu ako na 2m tak aj na 70cm. Proste piánko závod bez akýchkoľvek problémov.

 

O 17h sa však ozvala rana. V centrále strelilo, zdochla a i keď som vymontoval sviečku a všetko riadne skontroloval, viac nenabehla. Zostali sme teda bez elektriky a tým pádom pre nás 2.subreg predčasne skončil. Tak sme nasratí zase všetko ponosili dole do auta. Na konci som už fakt nevládal som silami. Vtedy som mal chuť sa na všetky VKV preteky vykašľať a chodiť ich len z tepla domu. Ale takisto som tiež už dopredu vedel, že ma tieto stavy prejdú a na budúce preteky pôjdem zase. Jedno ponaučenie, si ale beriem. V budúcnosti pôjdem buď na kótu kde je 230V alebo budem mať auto pri anténach a v aute baterry box.

 

Final result:

144MHz 62 QSO 9.112 km ODX: OL8R JN69JJ 388 km
432MHz 8 QSO 732 km ODX: OE3A JN77XX 177 km

 

 


Kliknutím zväčšíť
Štvorce na 2m

Kliknutím zväčšíť
Štvorce 70cm

 

Predchádzajúci článok1.subregionál 2008
Ďalší článokZačiatky na pásme 6m