9A/OM7KW alebo IOTA contest 2009 z Chorvátska

IOTA contest 2009 - 1

Tohto roku sa naša rodina rozhodla dovolenkovať do Chorvátska neďaleko Splitu a keďže som mal so sebou CB polku zúčastnil som sa odtiaľ IOTA contestu (Single Low Power SSB 10m). Veľa spojení som na 10m síce nečakal, ale nakoniec som ostal počtom spojení predsalen príjemne prekvapený.

 

Pôvodne som sa chcel zúčastniť úplne iného preteku na inom pásme, ale keďže shortskipové podmienky mi počas celého týžd�?a vôbec nepriali, rozhodol som sa skusiť IOTA kontest. Pri počte spotov na 10m za celý týžde�? som si v duchu povedal, že ak budem mať na konci celkovo 20 QSO tak budem dobrý. Opak však bol pravdou a chodilo to celkom pekne. Na mojich 80 a potom 70,60W (ako baterka slabla) sa mi podarilo trhnúť 20 QSO už v sobotu. Okolo 17h som dlho nevedel nikoho nového naladiť, tak som to ukončil s QSO MW9W a pobral som sa na pláž okúpať sa…

 


IOTA contest 2009 - 1

V podvečer to už vôbec nešlo, 10ka totálne zatvorená a tak som pokračoval až v nedeľu skoro ráno.

 

Na moje počudovanie tam bolo toľko nových staníc a tak spojenie pribúdali pekným tempom. Mihla sa sem tam aj dáka EA8 a CT3. Ku konci bolo pásmo otvorené, ale nikto nový nevolal a tak som to skúsil aj na výzvu a urobil pár F, EA a YM.

 


IOTA contest 2009 - 2

Asi 20minút pred koncom sa objavili aj našinci OM8A so Sardínie a podľa poradového čísla, sa im darilo najlepšie. Tak som ich pozdravil v rodnom jazyku a po pár spojeniach kontest ukončil s 54QSO. Najviac však potešila 98.DXCC v podobe TK9X.

 


IOTA contest 2009 - result

Celkom pekná skúsenosť ako 9A/OM7KW. Po OK, SP, LY, YL, OH a LA mi pribudla ďalšia krajina odkiaľ som vypúšťal rádiové vlny…Akurát som celý pretek tŕpol, lebo som si doma zabudol CEPT :-))))

Števo OM7KW

Predchádzajúci článokVydarený VKV Poľný deň s OM6A
Ďalší článokEurope HF Championship