Afrika či Karibik na VKV, prečo nie?

Kliknutím zväčšíť

Report o ďalších mojích skusenostiach na 6m a ako som urobil resp. neurobil spojenie do Maroka.

 

Podobne ako viacerí aktivisti na VKV aj ja mám nastavené, že keď DX robot vyhlási ES príde mi o tom email. Na orangeportal.sk som si zasa nastavil notifikáciu o príchode emailu na mobil vo forme SMS. Čiže keď mi dôjde SMS, rovno utekám ku stanici a zapímam 144.300. Nič nové na svete, ale hlavné, že to funguje ako má.

 

Podobne tomu bolo aj v stredu 25.6. Prišiel som po robote domov, zapol TRX na 6m aby som skontroloval pásmo, nakoľko cez de�? som si preťukol cluster a bola High MUF. Na moje počudovanie tam po týždni hluchoty boli konečne nejaké signály. Išli hlavne Taliani, Švajčiari a Francúzi. Začal som volať CQ. V najlepšom pile-upe prišla SMS. Tak som dokončil QSO a preladil na 2m, ale tam okrem poliaka absolutne nič. Boli viaceré odrazové body. Nad Ukrainou, nad Rakúskom a nad Talianskom, ale všetky nás ochotne obišli a tak som sa vrátil k 6m. Urobil som celkovo asi 60 QSO. Spravil som si viacero nových štvorcov a dve DCXX. Boli to YU3AA, ale hlavne CT1FJC. Mark sa stal so vziadenosťou 2586km zatiaľ mojím ODX.

 

Zámerne píšem zatiaľ, nakoľko asi 30 minút po �?om som si na 50,120 naladil CN8LI. Nebol bohvie aký silný. Jeho signál dosť kolísal, ale na spojenie by to bolo. V čase, keď bol asi najsilnejší ho som zavolal. Pobral a vyzval (hádam m�?a) „Oscar Mexico-Oscar Mexico“. Tak som zavolal dva krát po sebe a na to spustili volanie Ukrainci a bolo nielen po Afrike ale aj po Maroku. Potom úplne spadol. Keby sa bol podaril bol by to nielen nový kontinet, ale aj ODX – 2687km. Škoda. Skúsim šťastie na budúce.

 

Kliknutím zväčšíť

Zapol som cluster a uvidel viacero spotov na Karibik, konkrétne FJ5DX. No na 50,115 absolútne ticho a tak sa ani Svätý Bartolomej v stredu nekonal.

 

Pokračoval som až do 20:00 UTC ale žiaľ len po Európe. Na počudovanie to chodilo aj na druhý de�? ráno okolo 6:00 UTC a tak za 20 minút 16 QSO a 6 nových štvorcov. Dlhšie sa mi vysielať nedalo, musel som do roboty.

 

Na mapke sa to začína pekne zapĺ�?ať, no už je na čase, aby pribudol aj nový kontinent!! Držte palce priatelia.

Predchádzajúci článokAko sa vodilo na mikrovlnách
Ďalší článokPoľný deň z Pánskeho Diela