ARRL DX SSB, EA PSK a BARTG RTTY

Za posledné 3 víkendy som síce veľa vody nenamútil, ale tieto preteky som šiel takpovediac pre zábavu. Preteky na výsledok ešte len prídu.

 

Prvý marcový víkend bol síce na programe 1.subregionál na VKV pásmach, ale náš kontestový team OM6A si kvôli snehu na Martinkách užíva zaslúženú zimnú prestávku. Dal som teda prednosť ARRL DX SSB kontestu. Predsa som si, ale pokladal za morálnu povinnosť urobiť aj pár QSO na 2m a tak som tentokrát rozdal body ja celkovo 10 šťastlivcom:-))

ARRL som začal doma na 80m a za prvú noc som mal v logu celkovo 18 amíkov. Nešiel som na výzvu, lebo v paneláku sa SSB výzva o tretej v noci dosť ozýva a už pár krát mi sused dal najavo, že by chcel spať.

Pokračoval som v sobotu z klubu na 15m, ale kým sa pásmo zavrelo, podarili sa mi iba 4 spojenia.

V noci som pokračoval z domu opäť na 80ke ale veľa nových staníc som už nepočul. V nedeľu z klubu som skúsil 20m a zalogoval celkovo 25QSO. Volal som na Californiu a Oregon, ale tieto 2 štáty sa mi nepodarili. Celkovo teda 52QSO. Žiadna sláva, ale ako seriózny operátor som denník poslal.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Druhý marcový víkend som navštívil klub, kde Laco OM7RC maľoval novú miestnosť. V plnom prúde bol EA PSK kontest a keďže som mal chuť urobil som niekoľko QSO na 20m a 40m. Končil som okolo 23h. Potešili HI8PJP a FG5LA. Pokračoval som v nedeľu ráno na 15m s malou dušičkou, že pôjdu Japonci, ale šli len RA9 a hlavne UN. Celkovo bolo v odoslanom logu 47QSO.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Tretí víkend sa v našom rádioklube sťahovalo a tak bolo zariadenie voľné, teda kým sa nerozobralo a nepresunulo. Zúčastnil som sa britského BARTG RTTY kontestu. Začal som na 15m, ale tam bolo akosi riedko. Na 20m to bolo už lepšie. Dokonca sa podarila “new one” Nový Zéland v podobe ZL1BYZ (17.664km). Prepínal som 20 a 15m na striedačku. Na 15m sa podarila Cuba CO8LY, no po preladení na 20m sa začali ozývať Japonci (JA6ZPR, JA1HGY, JA2BQX) a neskôr po nich zase američania (N2BJ, NZ1R, K0BX, WD5K, N4LV, KX8X, K0PK, WB0KGN, ND8L, K9NR, WA2ETU, WA5ZUP, K0COP/4). Po preladení na 40m šla iba Európa. Jediným QSO mimo bol JM1XCW.

Pokračoval som v nedeľu ráno na 15m. Pásmo bolo krásne otvorené, čo vidieť z priloženého logu.

 


BARTG RTTY 2010
 

Najviac ma potešila ďalšia new one Austrália v podobe Steva VK3TDX (15.472km). Urobil som aj Singapur 9V1UV, ale nakoniec sa ukázalo, že Selva ma v logu žiaľ nemá :-(((. Škoda, ale aj tak to bol pekný závod.

Dopočutia priatelia posledný marcový víkend počas konania CQ WW WPX SSB kontestu.
Súťažný tím OM0A sa teší na spojenia s Vami.

73 Števo OM7KW

Poteší, ak sa o tento článok podelíte alebo ho oceníte:
error