Čo je u mňa nového???

OM7KW v shacku
OM7KW v shacku

Keďže sa pomaly ale isto blíži koniec roka, nastáva čas bilancovať. Čo sa podarilo, čo nie, čo bolo, čo je a čo nás ešte len čaká. Čo sa podarilo viac, čo menej a čo sa „posexovalo“ :-)))

 

Začnem hlavnými aktivitami a to VKV. Cieľ priblížiť sa prvej trojke v bodovaní majstrovstiev SR sa ani zďaleka nepodarilo. Z analýzy je jasné, že kľúčové preteky sú hlavne A1 MMC a 1.subreg. Ja telegrafiu nechodím a v marci som štartoval len zo záložnej kóty. To sa podpísalo na konečných výsledkoch. V máji som si vybral asi smolu na celý rok dopredu. 2.subreg totiž skončil totálnym fiaskom, keď mi odišla centrála. Pozitívom boli všetky ďalšie preteky. MW contest nerátam, toho som sa pre pracovné záležitosti fakt iba zúčastnil. Poľný de�? mi docela vyšiel rovnako ako DR VHF. V oboch týchto pretekoch som porazil takmer všetkých okrem silnej štvorky OM3TZQ, OM3TZZ, OM1DK a OM5XX. Týmto zatiaľ nemám šancu bez CW konkurovať. Teda aspo�? nie s mojím PWR.

 

Ak sa však na VKV pásma kuknem z iného uhla pophľadu, boli tu aj ďalšie pozitíva. Prekonal som rekord v 2m tropo ODX z 835 na aktuálych 935km a v neposlednom rade som v lete pribudol QRV na pásme 6m, kde za som za asi dva mesiace nazbieral 37 DXCC.

 

Keďže ešte nie sú k dispozícii výsledky DR UHF/SHF ťažko sezónu VKV hodnotiť, ale moje predbežné výpočty ukazujú, že by to malo stačiť na moje celkové 7.miesto v MSR. Oproti minulému roku je to posun o jedno miesto a z tohto dôvodu hodnotím sezónu ako kladnú.

 

Ďalším vrcholom bola Exp.NORDKAPP 2008. Spoznal som ako si žijú ľudkovia na severe Európy a konečne využil nový CEPT na vysielanie z cudzích krajín. Aktivitou z Česka, Poľska, Litvy, Lotyšska, Estónska, Fínska a Nórska som aspo�? trošku dal ostatným do uší moju volačku…dovolenka teda vyšla.

 

Priestor kde sa však nepodarilo až tak posunúť naďalej ostali KV pásma. Prešiel rok a na streche je stále iba dipól na 80m. Celá tamojšia aktivita sa zúžila na OM-OK preteky. Celkom dobre to vyzerá v SSB lige, kde som aktuálne na 8.mieste, ale atakujem 6.pozíciu. OMAC síce chodím, ale ten ma až tak nechytá…tam je to niekedy viac o šťastí, nie o schopnostiach. Na pravé DXovanie zatiaľ neprišlo. Ak to nemá mať úrove�?, tak to ani nezačnem. Istý zlom nastal posledný októbrový víkend, keď som sa zúčastnil CQWWSSB kontestu. To sa mi celkom páčilo a už teraz som si naplánoval ďalšie podobné v budúcom období. Som QRV ešte na 10m, ale to nestojí ani za reč, nakoľko som tam počas roka spravil asi 10 QSO.

 

Na webe už teraz pripravujem novú sekciu „Moje DXCC“, kde by som rád prezentoval moje dosiahnuté výsledky v počte urobených a potvrdených krajín.

 

V roku 2009 určite pôjdu do tlače moje nové QSL lístky, takže sa vrhnem aj na potvrdzovanie spojení. Tešte sa, pripravím nejaký pekný motív s fotkami.

 

Toľko o mne, to sa pečie a to sa pripravuje. Dopočutia priatelia.

OM7KW Števo

Predchádzajúci článokStretnutie rádioamatérov na Drozdove
Ďalší článokMôj prvý diplom