CQ WPX RTTY 2012 opäť na dvoch frontoch

Na tento pretek som sa veľmi tešil, nakoľko minulý rok by som vyhral kategóriu SOAB LP na Slovensku, keby……..keby som nezabudol poslať denník:-)) Teraz som sa chystal poctivejšie.

 

Novinkou mal byť automatický prepínač pásiem ovládaný stanicou, pozostávajúci z band dekódera a relé boxu. Počas týžd�?a pred závodom sa mi to aj podarilo osadiť na vrchol stožiara a rozbehať. Tiež som zavesil novú anténu na 80m. Je to dipól vo výške asi 16-17m a ramená smerujú pod asi 10° uhlom na najbližšie stromy. Nakoniec som ale začal uvažovať, že aj tak tento pretek vynechám, lebo kruté 20 stup�?ové mrazy spôsobovali zimu aj v chalupe, kde mi na zemi zamrzla aj minerálka.

Po porade na schôdzi v rádioklube OM3KWZ bolo rozhodnutie na svete. Na chalupu nepôjdem a vypomôžem chlapom v klube. Navyše keďže podmienky na hornývh pásmach nemali byť nič moc dávalo nám to lepšie možnosti popasovať sa s konkurenciou. Spodné pásma nám totiž chodia dobre ale vrchné presne naopak.

Nakoniec sa nám v podstate darilo a zase sme atakovali už našich štandartných 1200QSO. Bodovo sme boli niekde na úrovni z roku 2009, 2010 bol našim zatiaľ najlepším, mali sme síce iba o 30QSO viac ale urobilo to o 200.000b naviac.


CQ WPX RTTY 2011
 

V klube sme sa striedali štyria: OM7AA, OM7LM, OM7RC a ja. V čase, keď som nemal šichtu som 2x predsalen vybehol na chalupu a urobil asi 250 spojení hlavne na 40m. Výsledok nijak zaujímavý a nebudem ho tu ani uvádzať. Šlo hlavne o vyskúšanie SETupu pred blížiacimi sa pretekmi.

Najbližšie na chalupe pribudne anténa na 160m a plánujem sa ozvať v SSB časti CQ WW 160m kontestu (25.-26.februára) a následne aj o víkend neskôr v SSB časti ARRL DX contestu.

Dopočutia na pásme priatelia !!!

Poteší, ak sa o tento článok podelíte alebo ho oceníte:
error