CQ WPX RTTY 2012 opäť na dvoch frontoch

CQ WPX RTTY 2011

Na tento pretek som sa veľmi tešil, nakoľko minulý rok by som vyhral kategóriu SOAB LP na Slovensku, keby……..keby som nezabudol poslať denník:-)) Teraz som sa chystal poctivejšie.

Novinkou mal byť automatický prepínač pásiem ovládaný stanicou, pozostávajúci z band dekódera a relé boxu. Počas týždňa pred závodom sa mi to aj podarilo osadiť na vrchol stožiara a rozbehať. Tiež som zavesil novú anténu na 80m. Je to dipól vo výške asi 16-17m a ramená smerujú pod asi 10° uhlom na najbližšie stromy. Nakoniec som ale začal uvažovať, že aj tak tento pretek vynechám, lebo kruté 20 stupňové mrazy spôsobovali zimu aj v chalupe, kde mi na zemi zamrzla aj minerálka.

Po porade na schôdzi v rádioklube OM3KWZ bolo rozhodnutie na svete. Na chalupu nepôjdem a vypomôžem chlapom v klube. Navyše keďže podmienky na horných pásmach nemali byť nič moc dávalo nám to lepšie možnosti popasovať sa s konkurenciou. Spodné pásma nám totiž chodia dobre ale vrchné presne naopak.

Nakoniec sa nám v podstate darilo a zase sme atakovali už našich štandardných 1200QSO. Bodovo sme boli niekde na úrovni z roku 2009, 2010 bol našim zatiaľ najlepším, mali sme síce iba o 30QSO viac ale urobilo to o 200.000b naviac.


CQ WPX RTTY 2011
 

V klube sme sa striedali štyria: OM7AA, OM7LM, OM7RC a ja. V čase, keď som nemal šichtu som 2x predsa len vybehol na chalupu a urobil asi 250 spojení hlavne na 40m. Výsledok nijak zaujímavý a nebudem ho tu ani uvádzať. Šlo hlavne o vyskúšanie SETupu pred blížiacimi sa pretekmi.

Najbližšie na chalupe pribudne anténa na 160m a plánujem sa ozvať v SSB časti CQ WW 160m kontestu (25.-26.februára) a následne aj o víkend neskôr v SSB časti ARRL DX contestu.

Dopočutia na pásme priatelia !!!

Predchádzajúci článokŤažký život DXmana
Ďalší článokCQ WW 160m SSB 2012