CQ WPX RTTY 2017 na dvoch zvolenských frontoch

WPX RTTY 2017

Vo februári sa chystám na operáciu. Nervy a psychika sú v prdeli, preto relax v podobe CQ WPX RTTY bol tým azda najlepším liekom na odbúranie zlých myšlienok.

 

V stredu pred pretekom som v klube načrtol, že sa chystá pretek a tiež som navrhol, že či ho po rokoch z klubu neodbehneme. Na moje počudovanie som dostal pozitívnu odozvu. Tak predsalen bude konečne nejaká klubová aktivita! Jupíííííííí !!! Čo ma však potešilo ešte viac, bol fakt, že záujem prejavil aj otec, ktorému sa RTTY prevádzka veľmi páči a už dávnejšie spomínal, že by sa to rád niekedy naučil. WPX je na to ideálna príležitosť.

Hneď sme urobili predbežný rozpis služieb a ja som mal prísť až v sobotu ráno o 9h. Keďže som to ale dávnejšie chcel skúsiť aj z domu, rozhodol som sa, že pôjdem WPX na dvoch frontoch. Doma na svoju značku a z klubu na klubovú. Tak sa aj stalo.

V noci som začal z domu ako OM7KW. Potom nasledoval niekoľkohodinový šlofík, potom budíček a OMÁČka, ešte hodinku WPX a QSY o dve ulice ďalej do rádioklubu. Tam už boli aj ostatní, ktorí práve končili. Po šmikni sa točili Laco OM7RC so synátorom Mišom OM7NO. Tí odišli a nastúpil som ja s otcom. Najprv nasledovala prednáška, čo a ako a potom sme sa do toho pustili. Všetko prebiehalo ako po masle, akurát že pásma nad 20m boli hluché. Po našej šichte prišli ďalší a tak sme sa striedali celý víkend.

WPX RTTY 2017

V podobnom duchu všetko pokračovalo aj doma, kde som to však ťahal úplne sám single. Doma som mohol použiť iba 83m delta loop a viacmenej som sa sústredil na pásma 80m a 40m. Ostatné pásma som šiel viacmenej sporadicky, veď čo by človek aj čakal od drôtu. Hlavne v noci to ale sypalo celkom slušne a celkom som to aj užíval. Jediný problém bol nedostatok spánku. V čase keď som mal oddychovať, som mal zase šichtu v klube. S odstupom času ale konštatujem, že sa to dalo vydržať…Cyrkovi sa to tiež celkom páčilo. Z klubu sme boli QRV celých 48h, najviac odbehol tradične Julo, ktorý je proste nezmar…Nakoniec to spolu hodilo cez 1200 spojení a cca 2,2 mil bodov.

V ďalšom sa budem venovať už len výsledkom z domu. Aj vďaka výbornému záveru sa nakoniec podarilo spolu 801 spojení a takmer 1,3 milióna bodov.

WPX RTTY 2017

80m a 40m šli výborne. V nedeľu sa nakoniec podarili aj nejaké spojenia na 15m a cez deň aj stovka na 20m. Nebolo to najhoršie. Vyslovujem spokojnosť.

WPX RTTY 2017

Hodine rejty, ktoré zobrazuje graf samozrejme nie sú kontinuálne a pekne na nich vidno kedy som bol s otcom v klube. Pokiaľ som ale bol QRV tak to šlo celkom slušne.

WPX RTTY 2017

Graf kontinentov neprekvapí asi nikoho. Slabé podmienky DX šíreniu vôbec nepriali a tak 93% spojení bolo iba do Európy. To ale vo WPXe vôbec nevadí. Násobič ako násobič.

 

Čo dodať na záver:
Pekne strávený víkend je za nami a pondelok a utorok môžem dospávať. Dopočutia pri ďalších KV a VKV závodoch.

 

Ďakujeme všetkým staniciam, ktoré sa k nám dovolali alebo to aspoň skúsili…

73 Števo OM7KW a SWL Cyro.