CQ WPX SSB a Veľkonočný VKV závod

CQ WPX SSB 2016 RESULT

CQ WPX SSB opäť dátumovo vyšiel na Veľkú Noc a tak museli ísť opäť pôvodné plány bokom…

Pôvodný plán bol jasný – spoločný pretek s naši­m KV tímom (OM6CI, OM6PR, OK1PMA,…). Podhľad do kalendára však hovoril jasne, presne počas WPXu bude Veľká Noc. To znamenalo, že spoločná akcia nebude, lebo všetci zostanú na sviatky doma.

Premýšľaní­m som ako plán „B“ vymyslel, že pôjdem z Michalkovej teda sám a všetky pásma. Smelý plán, ale pokiaľ by to vyšlo, bolo by to super.

V piatok pred pretekom som prišiel na chalupu a začal kúriť. Pozorne som sledoval vrchné pásma a šírenie na nich bolo veľmi zlé. Stanice do 5000km ledva počuteľné a o dovolávaní­ sa s 300W radšej nebudem ani hovoriť. Šli len spodné bandy. Tiež som si spomenul, že v nedeľu má byť na VKV veľkonočný závod. Začal som s prekopávaním plánu „B“.

Nakoniec som vymyslel plán „C“, že WPX pôjdem z domu len na 80m a cez deň sa zúčastním veľkonočného závodu na 2m. Pre WPX som vybral kategóriu QRP non assisted, kde som si trúfal na prekonanie Slovenského rekordu. Doterajším držiteľom bol OM6TX, ktorý v roku 2005 urobil 122 spojení, pridal v nich 99 WPXov a hodilo mu to spolu výsledné skóre 23.958b.

O samotnom závode sa nebudem veľmi rozpisovať, rekord prekonať som prekonal takmer dvojnásobne, ale radšej si počkáme 3/4 roka na oficiálne výsledky. Počas preteku ma prí­jemne prekvapili dve nové zeme na 80m a to Saudská Arábia HZ1BW a Kapverdské Ostrovy D41CV. Zdes môj skromný výsledok na 5W a šikmý dipól v strede Zvolena. Myslí­m si, že celkom slušný.

CQ WPX SSB 2016 RESULT

Nedeľný Veľkonočný VKV pretek dopadol presne podľa predstáv. V denníku sú väčšinou OK a OM stanice, spojení nie je veľa, tak akurát. V polovici som musel zase na hokejbal, čiže som to nijak ani nesilil. Koho som započul, ten je v logu! ODX DK5NJ z JO50TI 578km.

Veľkonočný závod 2016

73 de OM7KW

Predchádzajúci článok1.subreg 2016 story
Ďalší článokVydarený 2.subreg 2016 opäť z Čerťaže