CQ WW RTTY 2011

CQWW RTTY 2011

Bol tomu práve rok ako som sa prvý raz odhodlal ísť veľký RTTY pretek na svoju volačku. Teraz sa rok stretol s rokom a ozval som sa opäť.

 

Najväčšou novinkou na pretek mal byť nový 15m stožiar a na �?om 2el Yagi na pásma 40/20m a druhá 2el Yagi na 15m. Celý mesiac sme s celým podporným tímom makali, ale žiaľ stalo sa presne to, čo nik nechcel, rúra na dvíhanie stožiara praskla a ďalšie dvíhanie antén s rotátorom bolo veľmi riskantné. Najprv som sa chcel na celý pretek vy….., ale keďže bol vysoký slnečný tok a nechcel som prešvihnúť výborné podmienky, nakoniec som sa rozhodol pre núdzový variant. Yagi na 15m som dal iba na 6m magirus s ručným otáčaním a na 10m som predĺžil kábel od CB 5/8ky.

Pôvodne som chcel ísť pretek na doraz, ale keďže som vynechával pásma 40 a 20m už dopredu bolo jasné, že nijaký výsledok to nebude. Preto som pretek začal až o 6h ráno a v kľude som sa vyspal. Po pár spojeniach som zašiel na ulicu a natočil magirus na Japonsko. Po asi hodinke som sa preladil na 10m, ktorý asi po prvý raz chodil! (YB, JA, UA9, HZ, EA8)

Cez de�? som to po�?al rovnako oddychovo, mamine som pomáhal so zaváraním cvikly a tak šlo vysielanie trošku bokom. Sem tam som ale k vysielačke odbiehal. Venoval som sa hlavne pásmu 10m, všetci asi viete prečo…lebo nebolo x rokov zatvorené. Teraz bolo otvorené natoľko, že na obyčajný CB vertikál dolaďovaný tunerom v stanici sa darili aj JA a USA stanice.

Tak trochu vážnejšie som si k tomu sadol až večer po 19h po pingpongovom turnaji. Otočil som magirus na Severnú Ameriku a zobkanie z 10m som vymenil za výzvu na 15m kde mám lepšiu anténu. Chodilo to vynikajúco. Za hodinku aj dačo 75QSO a z toho 60 do USA. Opäť som preladil, že čo sa deje na 10m a ten jak tak chodil ešte aj o 21h, ale už som skoro všetko mal a tak som sa rýchlo vrátil na 15ku a pokračoval vo výzve. Ďalšia hodinka znamenala ďalších 60QSO a 57 do USA !!! Prvý večer som končil s 250QSO na 15ke. Večer som pridal ešte 60QSO na 80m, kým neskončil film na Markíze. Proste úplne pohodový pretek. Žiaden stres, žiadna únava, parádička.

Ráno som pokračoval pred ôsmou. Páčilo sa mi, že okrem �?zie chodila pekne aj Európa, len škoda, že som nemohol točiť anténu rotátorom. Nakrátko som skúsil 10m ale našiel som len 3 stanice, čo neboli v logu a tak som sa vrátil na 15m. Skúšal som aj výzvu na Japonsko, ale moc to nešlo, jednak tým smerom mám o 1km kopec a druhak anténa mi bila rovno do strechy, lebo magirus bol vysunutý dosť nízko. Okolo 10h už 10m chodil lepšie a tak som väčšinu času strávil tam. Dosť som 15m a 10m striedal a tak sa rate držal na celkom zaujímavých číslach.

O 11h som si dal pauzu a letel do B.Bystrice odohrať hokejbalový zápas. Vrátil som sa o 14h a zapol formulu F1. Lenže vďaka pánovi Vettelovi to bola strašná nuda, presunul som sa radšej ku stanici a pokračoval v závode smer USA. Už to bolo slabšie ako v sobotu, predsalen gro staníc som vybúchal v sobotu. Vrchné pásma som monitoroval dovtedy pokiaľ sa dalo. Problém bol v tom, že obe sa uzavreli asi o 2h skôr ako v sobotu. Tým pádom už o 21h45 som bol na 80ke. Do 23h som stihol cca 80QSO až sa ozval z PA výbuch. PA som vizuálne skontroloval a keďže to vyzeralo na väčšiu poruchu, rozhodol som sa celý CQ WW ukončiť. Predsalen 615 QSO v logu na to, že som sa dosť flákal bol výborný výsledok a stačilo mi to.


CQWW RTTY 2011
Čo ma prekvapilo, šlo aj dosť slovenských staníc, aspo�? si s niektorými pomailujem ako im to chodilo, lebo ja som bol veľmi spokojný.

Všetkým čo ma zavolali veľmi pekne ďakujem, vynasnažím sa, aby som bol nabudúce QRV na všetkých pásmach.

Dopočutia v posledný októbrový víkend pri SSB časti CQ WW, ktorú tentokrát pôjdem v kategórii SOAB.

Števo OM7KW

Predchádzajúci článokĎalšia pekná ESka na 6m (6.júl 2011)
Ďalší článokCQ WW SSB 2011