CQ WW RTTY 2015 v netradičnej kategórii

CQ WW RTTY 2015 RESULT

Septembrový CQ WW RTTY som sa nakoniec kvôli počasiu rozhodol ísť iba z domu a keďže doma mám len dipól na 80ku, rozhodovanie bolo jednoduché.

 

Pôvodne som mal v pláne ísť z Michalkovej kategóriu Single Op všetky pásma Low Power Assisted a prekonať slovenský rekord. V piatok na hokeji som si otvoril stránku rekordov CQ WW RTTY a s úsmevom som zistil, že majiteľom rekordu som ja sám :-))). Keďže vonku celý deň lialo, nie pršalo ale lialo do nevykúrenej chaty sa mi vonkoncom nechcelo. Začal som teda vymýšľať, ako by sa dalo z tejto situácie vycúvať. Na jednej strane som chcel pretek ísť, ale na druhej strane som nechcel zmoknúť a čo ja viem prechladnúť. Nakoniec som vymyslel, že z chalupy domov donesiem PC, monitor, stanicu a CQ WW RTTY odbehnem z domu na 80m pásme. Tak sa aj stalo. V daždi sme demontovali veci z chalupy a priniesli domov. Doma som to všetko nainštaloval a unavený zaspal.

Darmo som mal budík na 2:00, zobudil som sa až po 7h ráno. Zapol som chytro ešte vysielačku za hodinku som urobil 19 spojení. Pokračoval som v sobotu podvečer, keď som to už rozbalil naplno a sypalo to celkom slušne. Vďaka clustru mi neušiel žiadny potrebný násobič, všetko čo sa objavilo som počul a za chvíľku urobil. Končil som o tretej ráno so skóre 204 spojení.

V nedeľu som si dal cieľ urobiť 300 spojení, v čo som pravdupovediac veľmi nedúfal. Nedeľné večery totiž bývajú dosť utrpenie, všetci to už majú vypnuté. Aj nedeľný večer bol však celkom slušný. Hodilo to už len tri násobiče (EI, GJ a F), ale spojenia postupne pribúdali. Tristé spojenie padlo 23:40 a bolo o to milšie, že to bol výborný priateľ Pavel OK1PMA, díki Pavle! Nakoniec som vydržal do 0:11 a spolu to dokopy hodilo 315 spojení.

V denníku prevládali klasicky Nemci (65), prekvapili Taliani (37), ďalej nasledovali Poliaci (22), Ukrajinci (21) a Češi (20). Z ostatných ma potešil Market Reef OJ0DX, Azerbajdžan 4K6FO, Kazachstan UN1L a dvaja ázijskí Rusi RK9AX a RW0A.

CQ WW RTTY 2015 RESULT

Nasledujúci graf počtu spojení len dokazuje, to čo som písal vyššie. Prvú noc som unavený prespal, druhú to vydržal do 3h a tretiu do polnoci.

CQ WW RTTY 2015 STATISTIKA

V porovnaní s kontestami z Michalkovej som si tentokrát veľmi pochvaľoval pohodlie. V izbe som nemal zimu. Miesto vo vetrovke som si kontestoval miestami aj v „pyžame“ :-). Jednopásmová kategória znamenala ale aj to, že som stihol v nedeľu hokejbalový zápas a F1ku, čo by som v kategórii viac pásiem asi nestíhal. Začínam objavovať čaro jednopásmových kategórií.

 

Ďakujem všetkým za zavolanie, dopočutia, priatelia…

73 DE OM7KW

Predchádzajúci článokDeň rekordov VHF 2015 iba z domova
Ďalší článokCQWW SSB 2015 story na dvoch frontoch