Deň rekordov VHF 2013 s OM3KWZ

DR VHF PoÄľnĂ˝ deĹ? 2013

Slovo dalo slovo a Zvolenský rádioklub OM3KWZ sa konečne vo väčšom množstve spoločne zúčastnil VKV pretekov. Deň rekordov VHF sme odbehli z Michalkovej.

Už pri Poľnom Dni sme sa nejako nepochopili s kolegami z klubu, oni si mysleli, že nebudem vysielať na klub a ja zase, že oni o VKV akciu nemajú záujem. Keďže sme si všetko vydiskutovali, slovo dalo slovo a pripravili sme spoločné vysielanie pod našou klubovou značkou OM3KWZ a termín stanovili na prvý septembrový víkend – dátum konanie obľúbeného DR VHF.

Tentokrát sme vysielali v štvorici: Laco OM7RC, Julo OM7AA a Lacov syn Mišo s novou E koncesiou, ex OM7ANO teraz už len OM7NO. Presne v takejto zostave doplnený Cyrom a Janom sme sa stretli v sobotu o 14h na Michalkovej. 8el DK7ZB sme postavili veľmi rýchlo a potom sa už k stolu postavil výlučne Laco, aby pripravil PC, prepojenie TRX s PC a nakonfiguroval log. V pláne totiž bolo ísť telegraf z N1MM.

Všetko šlo ako po masle a čas, kedy sme sa nudili sme vyplnili tým, že sme si s Mišom vytiahli ping pongový stôl. Mišo je závodný hráč a tak nejako aj zápas dopadol, čiže sa budeme venovať radšej vysielaniu, ale dnes iba v krátkosti.

Celý závod sme pojali takpovediac pohodovo oddychovo, kto bude chcieť pôjde vysielať a tak to aj vypadalo. QTH na chalupe je v doline a tak žiadne DX sa tento krát nekonali, ale každý si z chuti zavysielal. Cieľ 120 QSO sa nepodarilo naplniť. V poľnom dni som sám urobil len SSB 100QSO, tak som myslel, že spolu z CW dáme viacej, ale nepodarilo sa ani 100QSO. Proste to tentokrát akosi nešlo, či podmienky, či niečo iné, nevieme, ale výbava bola presne rovnaká ako pri Poľnom Dni 2013.

Suma sumárom 99QSO (pri PD 100) a spolu 22.491b (pri PD 20.434), čiže CW nám pridalo cca 10% bodov, ale QSO štatisticky žiadne, dokonca ubralo. V tom sú tie štatistiky krásne, nik sa v nich nevyzná, dokonca ani ten, kto ich robí :-)))))))))))))))


DR VHF Poľný de�? 2013

Takže ešte raz všetkým ďakujeme za spojenia a dopočutia opäť nabudúce, no nevieme kedy.

73 Števo OM7KW / OM3KWZ

Predchádzajúci článokEuropian HF Championship 2013 (EUHFC)
Ďalší článokČlenovia OM3KWZ začali zbierať druhé miesta