Deň rekordov VHF 2015 iba z domova

DR VHF 2015

Na septembrový závod som sa veľmi tešil, ale počasie spôsobilo, že som vysielal nakoniec iba z domu.

 

Po výsledkoch poľného dňa, keď som celkovo vyhral kategóriu Low Power som sa na Deň rekordov veľmi tešil. Opäť som plánoval navštíviť kótu Čierťaž pri Senohrade, ale predpoveď počasia na víkend vyzerala veľmi zle. Teplé dni sa skončili a na pretek hlásili dážď a iba 12°C. Zvažoval som všeliaké kombinácie, ale nakoniec som si povedal, že proti počasiu sa ísť nedá. Skočil som na chalupu a doniesol jednu 8el DK7ZB. 6m Yagi šla z rotátora na streche dole a na jej miesto šla 2m Yagi. Všetko zlé je ale na niečo dobré, hovorím si. Aspoň konečne poriadne otestujem ovládaciu skrinku rotátora.

Závod som začal s 2h meškaním, ale keďže idem len zo stredu zvolenskej kotliny, vedel som, že asi o žiadne víťazstvo bojovať tentokrát nebudem. Akurát tak víťazstvo sám nad sebou. Cieľ som si dal dal 100 spojení. Všetko fungovalo a bol som až prekvapený ako ľahko som sa dovolával. Večer o 21h som si urobil pauzu a pozrel si futbalík Španielsko-Slovensko. Po zápase som však pokračoval a končil som asi o 1:30.

V nedeľu ráno som sa zobudil až 8:45, porobil som pár spojení, ale o 10h som musel do BB. Vrátil som sa odtiaľ o 14h, no práve vtedy štartovala F1 z Monzy. Proste akosi všetko prednejšie ako Deň rekordov VHF z mojej diery. Keď ale F1 skončila porobil som ešte pár spojení. Nakoniec som skončil so skóre 81 spojení. Plán síce ostal nesplnený, ale na to, koľko času som tomu venoval, je to až až.

DR VHF 2015

Celý víkend bolo pod mrakom, ale nejako silno vôbec nepršalo a tak si myslím, že som to tento krát s tým výjazdom aj mohol risknúť. Otec ma síce za moje rozhodnutie ostať doma pochválil, ale s odstupom času to beriem, ako zlé rozhodnutie…

Ďakujem všetkým za spojenia a dopočutia na nejakom prevádzkovom aktíve.

73 Števo OM7KW

Predchádzajúci článokVKV poľný deň 2015 alebo ako nás nová kóta neskalamala
Ďalší článokCQ WW RTTY 2015 v netradičnej kategórii