Europe HF Championship

Celkom zaujímavý pretek, ktorého som sa zúčastnil úplne náhodou, bez nijakých cieľov, len tak zo srandy a z dlhej chvíle.

 

Po dovolenke v 9A som už sa už ako tradične každú prvú sobotu v mesiaci zúčastnil SSB ligy na 80ke. Po výbornom výsledku som bol docela nažhavený. Keď sme po preteku v krúžku s OM0AAO, OM4AAS a OM6ACI čo to preberali, Vilo medzi rečou utrúsil, že ide naťahovať 160kové Inv.L, lebo je vraj dáky európsky pretek a hodlá sa ho zúčastniť.

Tak som sa ho narýchlo spýtal, že čo to je, ako to je, kedy to je atď. Potom som odišiel na Michalkovú skontrolovať chatrč s tým, že sa okolo 14h dole do mesta vrátim a pôjdem kuknúť do klubu, či pretek nepôjdeme ako OM3KWZ.

V klube bol iba Julo 7AA, keďže ale pretek nešiel začal som okolo 15h skúšať šťastie striedavo na 10m a 15m kde mám len veľmi málo spojení a DXCC. Keďže sa počítali iba spojenia po Európe a staníc bolo habadej stále bolo koho robiť. Ťažšie sa mi dovolávalo, lebo vrchné pásma to je v našom klube trošku hendicap, ale po preladení na 20m to už šlo docela dobre aj na výzvu.
Medzi tým som si na chvíľku odbehol domov kvôli ES na 2m, ale sekol som sa o 15minút. Na nete som videl, že Miro OM7SM robil 9H. Žiaľ keď som dobehol domov ja, bol tam už len šum…

Po návrate do klubu sa vrchné pásma rýchlo zatvorili a tak som sa pokúsil o 40m a to som nemal robiť. Bordel ako v ruskom tanku, spletry, otrasne široké signály, fujj ee, nikdy viac povedal som si. Urobil som síce pár silných staníc, ale okolo 22h som sa pobral domov kuknúť jeden film s úmyslom, že budem pokračovať na 80m z domu a 160m jednoducho vypustím.
S odstupom času uznávam, že film bola riadna blbosť a mohol som radšej trápiť tú 80ku. Nechcel som do majku veľmi kričať kvôli susedom, ale výsledok ma aj tak príjemne prekvapil. Za posledné 2h kontestu som mal 100 QSO.

 


EUHFC2009 - result

Celkom som si zabékal, šlo to, škoda, že som to nešiel od začiatku a na všetkých pásmach výsledok by bol ešte o čosi lepší…nevadí.

Zaujímavosťou bolo, že v logu som nemal ani jedinkú OM stanicu, že by všetci dovolenkovali? Myslím však, že to bude nezáujmom…

Celkovo teda bez mála 300QSO a 44.982b. Podľa minuloročných výsledkou by to mohlo byť 19.miesto, no uvidíme…

Števo OM7KW

Poteší, ak sa o tento článok podelíte alebo ho oceníte:
error