IARU 50MHz kontest 2016

IARU1 50MHz kontest 2016

Po viacerých rokoch, kedy bol tento závod ale že totálna nuda…som si to opäť trochu užil.

 

Všetko zariadenie bolo z chalupy privezené domov. Na chalupe už nezostalo skoro nič. Na strechu doma tak pribudol rotátor Yeasu G-650, na ktorý som zavesil 2el DK7ZB 12/17m a na úplný vrchol 4el DK7ZB na 6m. Aktuálne je totiž sezónna letných ESiek na 6m a blížil sa aj IARU kontest na 6m, tak reku spojím príjemné s užitočným.

V deň D sme spolu s Cyrom a Tónom OM7AG vyrazili na letné HAM stretnutie na Drozdove. Pobehali sme stretko, čo to popredali a o 14h už sme boli naspäť doma. Práve fičala ES do G/F. Ako však o 16h začal kontest nebolo nikde nikoho. Iba stanice prízemnou vlnou ako HA6W, YT5C, S59P, UR7D a podobne. Tak som to odpískal a utekal do BB na hokejbalový Orszáhg Cup 🙂

V nedeľu ráno som sa zobudil o 9h a celé pásmo bolo plné staníc, tak som sa do toho pustil, že aspoň 100 spojení by sa mohlo do 15h podariť. Chodilo to zaujímavo, raz to chodilo, potom zase nie. Stanica mi nadiktovala všetko a o 15s už bola v takom úniku, že už som ju nepočul. Točil som anténou na úplne všetky strany, ale jednoznačne najlepší a najvýdatnejší smer bol západ. Či už francúzske alebo stanice z Veľkej Británie. Sem tam nejaký Nemec, Belgičan, Švéd či Fín…s ostatných malých zemí potešila stanička z Luxemburska. Inak ale tentokrát u mňa žiadne Portoriko a žiadny iný DX. ODX u mňa tentokrát bolo Severné Írsko 1874km. Viac zrejme napovie mapka.

IARU1 50MHz kontest 2016

O 15h, hodinu skôr som to zabalil a presunul som sa pred TV, kde som si pozrel F1 z Azerbajdžanu. Po závode už bolo na 6m takmer čisté pásmo.

Celkom sa mi takéto kontesty – kde o nič nejde, páčia. Žiadne naháňanie, žiadny stres, pohoda, klídek, tabáček…No konečne som si to po viacerých rokoch užil. Tentokrát aj na výzvu. Celkový výsledok na holú IC-746 a 4el Yagi je 99QSO a 114.000km. Dopočutia o rok!

73 Števo OM7KW

 

Predchádzajúci článokVydarený 2.subreg 2016 opäť z Čerťaže
Ďalší článokVKV poľný deň s OM4C opäť z Čerťaže