IARU 50MHz nakoniec len z chalupy

IARU Region1 50MHz contest

Počasie opäť urobilo škrt všetkým mojím plánom a tak som kontest odbehol len z chalupy na Michalkovej. Je to síce diera, ale takto som spojil príjemné s užitočným. V sobotu som naložil priateľku, kocúra, psa a anténu a hybááj na chalupu…

 

I keď predpovede Ilkovi v poslednom čase moc nevychádzali, tentokrát mu to teda vyšlo. Lialo takmer celý víkend. V sobotu lialo teda statočne, kým som zložil z magirusu vertikál a postavil na�? 4el yagi DK7ZB, bol som mokrý ako myš. Ale čo už, aj taký je život VKV kontestmanov. O 15h som si bol nabrať flaštičku červeného vínka, aby som bol 100%ne pripravený na preteky a nemusel už nikam odbiehať. Začal pretek a rodinka ma okamžite vyhodila z obývačky do zadnej izby, že oni chcú nerušene kukať telku. Tým som prišiel o internet, nakoľko v zadnej izbe nemám signál. S odstupom času som určite touto rošádou prišiel o kopu spojení, ale aspo�? som som si vycibril moje sluchové ústrojenstvo pri luštení volačiek. ES bola stabilná a kolegovia zo západnej Európy hrali veľmi pekne. Samé UK stanice, neskôr EA, dokonca aj C3 a nakoniec aj F,MU a EI. Najprv sa dovolávalo docela ťažko, až som nadával, ale po spojení s OK2GM, ktorý mal rovnaké skúsenosti som sa upokojil. Postupom času som sa začal dovolávať ľahšie. Buď na prvé resp. druhé zavolanie. Stále však chodili len dva smery JZ a SZ. Francúzov pomenej. V sobotu som si myslel, že to zabalím niekedy o deviatej večer, ale chodilo to aj po polnoci. Počul som NP4A, FJ5DX, CT3FQ ale bol na nich taký pile up, že som to nakoniec vzdal a venoval sa kontestu. O pol jednej som to zabalil s 55QSO.

Ráno som začal okolo ôsmej spojeniami z rovnakých smerov (G,EA,F). Podarilo sa aj pár QSO priamou vlnou UZ5DU, HA6WX/p, 9A4D, OK2KYC, HA6NF a HA6NL. Okolo deviatej som chytil peknú šnúru spojení zo Škandinávie. Užil som si docela slušný pile up staníc striedavo z LA, OZ a SM. Krása! Jednoznačne najvýživnejší bol štvorec JO59, z ktorého zavolalo až 8 nórov. Počul som tiež niekoho zo štvorca IPxx, ale nezavolal ma. Škoda, z IP ešte nemám nikoho. Nevadí…
Okolo obeda pribudlo konečne niečo aj z východu resp.z JV pár YO staníc. Ku koncu som zachytil dve ukrajinské stanice z KN99 a LN08. Po spojení s UT2II sa nový veľký štvorec nakoniec predsalen podaril a LNO8AU je doma. Ďalším počúvaním pásma som zistil, že v postate už všetko, čo dáva výzvy mám a tak som sa preladil k TV a kukol F1 z Anglicka.

 


IARU Region1 50MHz contest

Takto nejako mi to lietalo…
 

Počul som viacerých OMs (OM7AC,CM,PY,OM5LD,OM3EY,OM4TW), ale viac menej rozdávali body a nebrali to nejak vážne. Čo sa týka celého preteku, celkom sa mi to na prvý raz páčilo. Svoje ťaženie som nakoniec ukončil so skóre 125QSO a 163.759b, ODX bol EA1FDI z lokátoru IN53TF 2194km. Na čisto SSB spojenia to nie je zlý výsledok. Cieľ 100-150QSO sa splniť podarilo, takže celková spokojnosť. Takisto som si pridal 28 nových štvorcov a jeden veľký nový štvorec. Nabudúce to ale chce kopec s kruhovým výhľadom a nie takú stenu ako mám dookola na chalupe. Nabudúci rok musím jednoducho vybaviť lepšie počasie.

S týmto konštatovaním sa dnes s Vami lúčim…73

Števo OM7KW