IARU1 50MHz kontest 2014

IARU1 50MHz 2014

Posledné dva roky stáli za prd a tak som stanicu zapínal s malou dušičkou…

 

Správy od kolegov však hovorili, že tento rok by predsa len ESka cez kontest mohla byť. Nie nejaká silná, ale keď neprší, aspoň kvapne…

Prípravy začali zle. Pri vyberaní antény z garáže, mi spadla a jeden direktor sa ohol. Keď som ho chcel napraviť zlomil sa mi. Tak som oba kusy omotal medeným drôtom, aby to malo kontakt a oba kusy som zafixoval drevenou latkou a páskami. PSV nevykazovalo žiadne problémy. 16:00, hurá môžeme začať.

Rozložil som si stolík v záhrade mimo chalupy, priniesol IC-706ku a 50Ah baterku. Krásne vyhrával nejaký IS0, bez problémov som sa na prvé zavolanie dovolal.

Okrem IS0 tam však už nič zaujímavé nebolo. Len nejaké OK, HA, 9A a S5. Nakoľko som v diere priamou vlnou sa mi dovoláva veľmi zle. Dal som si 30 minút pauzu.

Po návrate už bolo počuť prvé Anglické stanice. Z tohto smeru však prichádzala záhadné rušenie a tak som 4el DK7ZB Yagi odsmeroval na západ. Takýmto spôsobom som zalogoval viacero G,F, a niekoľko GW, dokonca GU a LA! Okolo 19:30 však teplomer vonku ukázal 13°C, čo je na jún dosť málo a keďže som netúžil prechladnúť, zabalil som to s nejakými 28 spojeniami. Reku možno sa ešte prídem pozrieť na pásmo v nedeľu.

V nedeľu som však dostal pozvanie na Jánsky guľáš a tak sa žiadne pokračovanie nekonalo.


IARU1 50MHz 2014

Zhrnutie. Žiadna sláva to teda nebola, ale vždy to bolo lepšie ako roky 2012 a 2013 dokopy!! Zrejme by sa podarilo spolu s nedeľou asi 50-60 QSO ale tentokrát som tomu nemohol venovať viacej času.

Števo OM7KW

Predchádzajúci článokOK OM DX SSB kontest 2014
Ďalší článokIOTA 2014