IARU1 50MHz z domu

KP4EIT

Keďže som už doma QRV na 6m s rotátorom, IARU kontest som si jednoducho nemohol nechať újsť…

 

Ovládacia skrinka rotátora podľa OK1VPZ fungovala, ostávalo už len posledné, vložiť ju do pripravenej skrinky z kuprextitu. Pri osádzaní som pod toroidové trafo, kde som ručne dovíjal pár závitov, dal gumenú podložku. Pritiahol som ho o krabicu jednou osmičkou šroubom, ale zrejme som pritiahol tak silno, že sa gumená podložka prerazila a sekundárne vinutie toroidu sa mi oprelo o kuprextit. Keď som kovovými dištančnými stĺpikmi uchytil zobrazovaciu časť o skrinku vypadalo to krásne. Krásne až do okamihu, keď som to zapol. Zadymilo sa. Okamžite som to vypol a začal merať. Na kuprextite žiaľ nebolo predpokladaných 0V, ale niečo cez 10V!!! Na chybu som prišiel rýchlo, no oprava si vyžiadala nejaké súčiastky, ktoré vo Zvolene a ani v B.Bystrici práve nemali. Takže blížiaci sa závod začal dostávať prvé trhliny…

Krízové rozhodnutia mi však nerobia žiadny problém. Rotátor má snímací potenciometer a jeho hodnota zodpovedá výchylke. Takže som si urobil prevodovú tabuľku, aký azimut je koľko ohmov a na kontest som na potenciometer zakvačil merák. Takto som približne vedel, kde mám vlastne anténu natočenú.

V sobotu som bol ešte pozrieť na HAM stretnutí na Drozdove, ale myšlienkami už som dával výzvy… :-). Na mobil mi pípla SMSka o sporadike na 2m. Hovorím si, že ak je sporadika na 2m, tak na 6m bude riadny bordel…no opak bol pravdou. Pásmo bolo na začiatku kontestu úplne prázdne vzdialených staníc, len cekviči HA6W a HG7B. Kde tu YU, kde tu SP, kde tu OK. Bieda, bieda, bieda…

V čase, keď som zalogoval prvé ESkové spojenia som zachytil slabý signálik, ale pomerne dobre čiteteľný. Dosmeroval som anténu a skoro mi spadli HEILy z uší KP4EIT – Portoriko. Navyše CQ Europe! Síce ma predbehol Edo OM3EY, ale na tretie zavolanie bol v logu. 8179km je doposiaľ moje najdlhšie 6m spojenie v živote…paráda!


KP4EIT

O poznanie lepšie to chodilo tradične v nedeľu. Jediný problém bol ten, že vtedy, keď sa to rozbehlo naplno, som ja musel preč. Medzi 12-14h som mal teda nútenú pauzu a počítam, že mi mohlo újsť tak 20-25 spojení. Takto som závod skončil so skóre 81 spojení a 95.tis bodov. Vzhľadom na veľmi slabý začiatok, to bol nakoniec celkom dobrý koniec.


KP4EIT

Opäť musím napísať, že to bol príjemne strávený víkend pri rádiu…

Dopočutia na VKV Poľnom Dni!

Števo OM7KW

Predchádzajúci článokKonečne opäť QRV aj na 6m
Ďalší článokPozvánka na VKV Poľný Deň 2015