IOTA 2014

Posledný júlový víkend je už tradične na programe obľúbený IOTA kontest. Po minuloročnom 2.mieste v kategórii SOAB Assisted 12h SSB LP som tohto roku plánoval moju účasť zopakovať a posunúť sa ešte vyššie.

 

Na víkend som mal síce na programe jeden dôležitý guľáš, ale nakoniec sa to predsa len podarilo spojiť a o 18h v sobotu som začal. Skôr sa asi ani začať nedalo, nakoľko sa predtým Michalkovou prehnala búrka a antény boli poodpínané.

Tento rok sa mi vyhli všetky problémy z roku 2013 a tak to šlo ako po masle. Tento rok bola taktika jasná a šiel som po násobičoch. 99% všetkých spojení som robil systémom S/P. Na výzvu som šiel asi možno 10 minút a aj to nie nejak úspešne. Jediné, čo by som vyzdvihol, bolo krásne večerné otvorenie 10m pásma. Posledné spojenie tam mám NP4DX o 22:38!

Nedeľa už bola na počet spojení klasicky podstatne slabšia, ale stále sa našlo na koho volať. Vďaka klástru som vedel skoro o všetkom, čo sa kde šuchlo. Tentokrát mi však v logu chýba Oceánia. Na pár YB a VK som volal, ale bola na nich “fronta” a tak som robil radšej Európske IOTky.


IOTA 2014

Výsledok je myslím konkurencieschopný! Minulý rok 342 spojení teraz 352. Bodov minulý rok 483tisíc teraz 596tisíc. Minulý rok by to bohate stačilo na prvú priečku v mojej kategórii, ale nepredbiehajme a počkajme si na oficiálne výsledky.

Tak či onak, som sa pri rádiu opäť výborne zabavil a o zábavu predsa ide, či?

73 Števo OM7KW

Poteší, ak sa o tento článok podelíte alebo ho oceníte:
error