Konečne pokorená méta 100 DXCC !!!

7Z1HL

V sobotu 15.8.2009 skoro ráno o 4:22 UTC sa podarilo konečne pokoriť métu 100 DXCC. Stou DXCC v logu sa stal Zhang BD1BYV (RTTY na 20m). Viem, je to na aktívneho HAMa zúfale málo, ale ja sa aktívnym ešte len plánujem stať !!! :-))

 

Všetko sa to udialo počas SARTG contestu u nás v klube OM3KWZ. Najprv som s ním spravil spojenie ako klub a potom som oproboval zavolať ešte raz. V pohode som sa dostal na rad a čo som sledoval dlhšie volalo ho viacero OM staníc.

Keďže podmienky docela priali v nedeľu som pridal ďalšie dve DXCC. Saudskú Arábiu 7Z1HL a Thajsko E21YDZ . Celkové skóre sa tak upravilo na 102 DXCC.

Keďže Harry 7Z1HL mi obratom poslal eQSL tak si ho tu neodpustím vystaviť.

 


7Z1HL
 

Vážny útok na new DXCC plánujem už čoskoro. Vo štvrtok by mala na streche pribudnúť 2elDK7ZB na 20m. Zapožičaná je z OM0A zatiaľ aspo�? do októbrového CQ WW SSB kontestu. V štádiu ladenia je naďalej zapožičaný trojbander 20-15-10m ZY33. K jeho naladeniu však bude potrebné postaviť anténny analyzátor. Rozhodol som sa pre osvedčený model via VK5JST. Stavebnica vyšla na cca 90€ a balík by práve dnes mal doraziť. Tak mi držte palce a nervy …


Števo OM7KW

Predchádzajúci článokEurope HF Championship
Ďalší článokDeň rekordov VHF s OM6A na Martinkách