Konečne začala sezóna na 6m

1.ES 6m 2011

Začína sezóna ESiek a s �?ou aj čas šírenia na 6m. To je čas kedy prázdne pásmo ožíva zaujímavými signálmi…

 

Situácia však zďaleka nie je tak ideálna, ako by sa zdalo. Zimu akosi neprežil rotátor na streche. Síce som ho rozobral a pokúsil opraviť, ale zuby stále preskakujú a anténa stojí. Moja aktivita je teda značne limitovaná. Reálne to vyzerá tak, že na nete pozriem smer šírenia, vybehnem na strechu a ručne natočím Yagi antény na 6m+2m.

Prvé väčšie otvorenie 6m som zaznamenal 26.mája. Prvé signály prišli zo Sicílie, Malty, Talianska, Bulharska a Grécka. Potom som anténu zvrtol smerom na Faerské Ostrovy nakoľko som započul zaujímavý lokátor. Po zvrtnutí antény začali prichádzať signály z UK, Belgicka, Holandska. Potešilo QSO z Aland Islandu OH0/PA3BAG. Na konci večera 2x Nórsko. Celkovo som urobil 50QSO, tu je mapka.


26.5.2010-6M

O de�? neskôr 27.5. bolo šírenie smerom na Škandináviu. Urobil som si kopec nových štvorcov. Celkovo spojení nebolo veľa ako de�? predtým, ale o to kvalitnejšie.


27.5.2010-6M

V posledný májový de�? som začal spojením s Pavlom TA2ZAF. Po �?om aj ďalšie zaujímavé štvorce, ktoré som ešte nemal, prevažne s južnej a juhovýchodnej časti Európy


31.5.2010-6M
 

Predchádzajúci článok2.subregionál v oddychovom štýle
Ďalší článokĎalšie dni na 6m, aj s „new one“ E4X