Memoriál Ondreja Oravca 144MHz

Memoriál OM3AU 2015

Prvý júnový víkend sa každoročne koná Memoriál OM3AU a keďže už mám 2m rádio rozhodol som sa rozšíriť rady súťažiacich.

 

Priznám sa, že tento pretek som šiel hádam asi len raz a po vydarenom 2.subregionále som mal akosi stále na 2m chuť.

Posledný mesiac som 3x absolvoval cestu do Veľkého Krtíša a počas týchto ciest som objavil výborný flek na 2m kontestovanie, teda aspoň si to myslím. Nie je nejako extra vysoko, asi 600m n m, ale čo je dôležité, široko ďaleko nie je vyšší kopec a hlavne žiadny iný vysielač !!!. Žiadny smer nie je tienený a z kóty je 360° výhľad. Rozhodol som sa, že skúsim práve túto kótu.

Na víkend však hlásili nenormálne teplá a 34°C v tieni je predsa len náročné sústo, najmä keď v portable výbave akosi nemám slnečník :-). Keď som sa navyše dozvedel, že v sobotu večer je finále futbalovej ligy majstrov a v noci zase finále hokejového Stanley Cupu bolo okamžite rozhodnuté o zmene QTH. Opäť pôjdem na Michalkovú a na kontest si vybehnem na kótu k Mozoľovcom.

Stavanie bola tentokrát zábava. Najprv sme zabudli dole na chate kotvy do zeme a nakoniec aj taký malý detail – koax :-))) Za 1,5h však všetko stálo na svojom obvyklom mieste.

K preteku asi toľkoto. Plán som mal urobiť 100 spojení. Počítal som, že bude málo staníc, ale vidina tropických teplôt a možný výskyt 2m sporadiky by mi to bohate „vynahradil“. Nakoniec musím smutne konštatovať, že sporadika sa nekonala. V sobotu som do 20h stihol urobiť cca 50 spojení a následné „športové ponocovanie“ spôsobilo, že som sa v nedeľu na kótu dostal až o 10h. Nakoniec to hodilo 83 spojení a 21.000 bodov s najdlhším spojením do Talianska s IZ6RCR za 781km. Celkovo však slabá aktivita z OK a DL. Ostatné smery chodili, veď zhodnoťte pohľadom do mapky.


Memoriál OM3AU 2015

Tak či onak som sa opäť veľmi dobre zabavil a už teraz sa teším na VKV Poľný deň. Ak pôjde všetko tak, ako som si to naplánoval, tak sa ozvem už z novej kóty. Dopočutia teda v Poľnom dni!

73 Števo OM7KW

Predchádzajúci článok2.subreg 2015 od Mozoľovcov aj s IC-746
Ďalší článokKonečne opäť QRV aj na 6m