Neslávny 1.subreg 2009

1.subregionál 2009

Dosť bolo leňošenia a KV pretekov, chcelo to zmenu, vyraziť do prírody, na kopec za VKV spojeniami…

 

Na subreg som sa najprv celkom tešil. Po KV pretekoch by to bola príjemná zmena. OM6A, ktorých som bol posledne navštíviť 1.subreg tradične nechodia, bo na Martinkách je stále meter snehu a tak som sa rozhodol pre „singla“. Pomoc pri stavaní ako aj účasť v pretekoch prisľúbil otec, no 2 dni predtým sa plány zmenili a nemohol. Ako sa blížil de�? D, strácal som elán a chuť do preteku. Neviem prečo, ale mal som divný pocit. Na stavanie som poprosil kamaráta, ale na rovinu povedané v onú sobotu sa mi už ani veľmi hore nechcelo. Keďže som však avizoval na webe, že pôjdem, nechcel som sklamať svojich priaznivcov :-))

V sobotu ráno bolo všetko pripravené, až na rotátor, ktorý bol stále doma na streche, no vedel som, že je to otázkou 20 minút dať ho dole. Musel som totiž použiť vlastný AR-300XL, keďže som Peťovi OM7ADD vrátil požičaný. Tým pádom som bol nútený upraviť set up na jednu 8el DK7ZB na 2m a 23el DK7ZB na 70cm. Na Kráľovej nás privítalo jarné slniečko, rozmočená tráva, ktorú kde tu v tie�?och striedali zvyšky snehu.

 


1.subregionál 2009
 

S kamošom sme začali stavanie, počas ktorého sa zdvihol nepríjemný vietor. Ako stožiar používam už niekoľko rokov osvedčený hrubostenný hviezdicový hliníkový profil. Dve 3m rúry v strede spojené liatinovou tyčou asi 30mm priemeru. Keďže môj rotátor stožiar neutiahne dal som ho navrch stožiara, tesne pod antény. Už som to tak mal raz na Sitne v roku 2006. Tentokrát som sa však zrejme prerátal, pretože pri dvíhaní sa nám vietor oprel do antén tak silno, že stožiar sa nalomil, liatinová tyč ohla a antény capli dole.

 


1.subregionál 2009
 

Spojovaciu tyč som sa síce snažil sekerou ako tak vyrovnať, no pri opakovanom vztyčovaní sa tyč zlomila úplne. Šok!!

 


1.subregionál 2009
 

Takáto tyč sa dlhé roky tvárila ako nezlomiteľná, neohnutelná…no zistil, som že je to len ŽELEZO !!!

 


detial zlomu tyče
 

Stále dosť fúkalo…bez stožiara, bez chuti, nemalo zmysel v trápení pokračovať. Straty nakoniec boli minimálne. Anténu opravím, stožiar skrátim o 20cm a novú tyčku dám niekde vysústružiť. Naložili sme teda čo sa dalo a šli sme domov s tým, že ešte stihneme ísť na hokej, v Banskej Bystrici hrali totiž Košice. Do začiatku sa mi ešte podarilo vrátiť rotátor doma na pôvodné miesto a rozdať pár bodíkov.

 


po páde antén
 

Pokračoval som teda z domu. Zvolen je však veľká diera v kotline a VKV u m�?a dole z mesta je dosť utrpenie. Celkovo teda iba 37QSO a 5.700b, ODX OL3Y 471km. Nijako som to však nesilil a okrem tých staníc čo mám v logu som ešte započul OM0AMI, OL3Z, OK1OPT, OK1KHI, OK2SOK a S59P. Títo sa nepodarili, ostatným som rád tentokrát rozdal body JA a veľmi rád!

Pevne dúfam, že v máji budem pri bilancovaní 2.subregu s OM6A úspešnejší a bude to veselšia story.

ODkaz chlopom z OM3KII ani neviete ako ste ma „potešili“ :-((, že som nebol sám, komu sa to polámalo a popadalo :-)).

 

Takže ešte raz dopočutia a dúfam, že všetci budete u nás v logu OM0A v blížiacom sa CQ WPX konteste posledný marcový víkend!!!

Števo OM7KW

Predchádzajúci článokNakoniec predsa aj na 1.subregionál 2009
Ďalší článokPrvý z vrcholov sezóny – CQ WPX SSB 2009