Novinky a prípravy na CQ WPX 2011

CQ WPX SSB 2011

Podarilo sa mi dosiahnuť veľký počet nových zemí, stal som sa šťastným majiteľom koncového stup�?a a najbližší víkend strávim opäť medzi priateľmi rádioamatérmi v Tatranskej Lomnici.

 

Prípravy na blížiaci sa pretek WPX sprvu ani ako prípravy nevyzerali. Dva týždne pred závodom ma skolila angína, staršné, bez hlasu, nachcípaný…no krása.
Malo to azda jedinú výhodu. Bol som celý týžde�? PN a keď sa na pásme mihla nejaká nová zemička, väčšinou som bol úspešný a skončila v logu.

Takýmto spôsobom sa zoznam DXCC rozrástol o Západné Kiribati-T30AQ, Guyanu-8R1Z, Nicaraguu-YN2N, Ecuador-HC5AI a Curacao-PJ2/W5ZPA. Bol som na skóre 198 DXCC. Veľmi som túžil trhnúť 200ku. Štvrtok mi ale vôbec nešlo, síce som počul 5 nových DXCC, ale ani na jednu som sa nedovolal.

Veľa som si teda sľuboval od piatku. VU4PB ani S21YZ ma nezobrali, ale na 15m PSK sa podaril 7P8CF a v podvečer rovnako na 15m RTTY som konečne trhol 200ku v podobe FP/W6HGF. Fantázia, mal som z toho neskutočnú radosť. Možno pre veľkých DXmanov je to kvapka v mori, ale pre m�?a je to ďalší rádioamatérsky míľnik.

Začiatkom marca som si zaobstaral koncový stupe�?. Predsa len na vzácne expedície je nutné trošku „pary“,že?. Už sa mi dokonca aj podarilo na �?om vyrobiť malý „výbuch“ a po vŕtaní sa v �?om som ho opäť rozchodil. Aj vďaka tejto skúsenosti som sa naučil navíjať tlmivky a kopec iných zaujímavých vecí, ktoré sa mi v budúcnosti určite zídu.

Posledný marcový víkend sa opäť chystám do Tatier a spoločne s kamošmi sa určite zúčastníme CQ WPX SSB 2011, ako tradične v kategórii M2-všetky pásma, 2 vysielače. Ako novinku tentokrát nasadíme novo poskladanú 4el Yagi na 15m ako aj ďalšie tajné inovácie. Tešíme sa na spojenia s Vami a ako každý rok dúfame, že zalogujeme všetky možné slovenské prefixy (OM0,1,2,…9, 93, 50, 60). Dopočutia a všetkým staniciam v závode držíme palce, zavolajte nás !!

73 Števo OM7KW/OM0A

Predchádzajúci článokCQ WPX RTTY
Ďalší článokMimoriadne vydarený CQ WPX kontest, klobásové hody a hon na Bangladéš