Novinky z domácej kuchyne

HAM stolik

Vzhľadom na uhorkovú sezónu sem ani nebolo čo napísať, ale zdá sa, že sa blýska na lepšie časy. Nejaké novinky predsa len mám a tak sem s nimi.

 

Prvou novinkou prešiel domáci hamšekový stolík, teda hlavne konzola, na ktorej som mal stanice. Tá stará bola len z dreva a pod tiažou FT1000 a FT847 sa už mohutne ohýbala. Katastrofa hrozila takmer každým d�?om. Tak sme s otcom pozvárali konštrukciu. Tú som nastriekal čiernym lesklým sprejom a doplnil o čereš�?ovú dosku. Výsledok posúďte sami.

 


HAM stolik

Je jasné, že to nie je žiadny profi výrobok, ale niekedy si človek veci, ktoré urobil sám, akosi viac váži. Na fotke si ešte miesto sluchátiek domyslite notebook, potom by už mal byť stolík kompletný.

 


HAM stolik

Konečne som si bol nútený stolík trochu upratať a keď už bol na stole poriadok, zapol som FT-1000MP a porobil si pár spojeníčok v rámci maďarského HADX kontestu (16.-17.1.2010). Šiel som klasicky len 80ku, ale našich južných susedov bolo na 80m ako šafránu. V podvečer sa krásne otvorilo pásmo do UK. G2, G3, MW a MM hrali naozaj prekrásne. Celkovo to však bol kontest, tak na prebratie so zimného spánku. Hovorí o tom aj celkový výsledok.

 


result HADX 2010
 

Čas od času príde aj nejaký ten zaujímavejší QSL lístoček, tak sem tam to tu vystavím. Dnes som vybral tieto 2, ktoré ma milo potešili.

 


QSL 3W1M

QSL 4X6KA

Ak všetko pôjde podľa plánu, budúci mesiac by mohli byť vytlačené moje nové QSL lístky a tak odpoviem všetkým staniciam, ktorým QSL dlžím. Nechcel som totiž posielať iba jednofarebný biely zdrap papieru, ako to niektorí robia. Som zastáncom názoru, že ak QSL nemá byť na úrovni, tak ho nebudem ani posielať.

Ďalší krok, ktorý plánujem je predaj FT-847. Keďže však veľmi nerád by som ostal bez VKV, asi si opäť zaobstarám IC-706MK2G. Milé, malé, portejblové rádiječko, ktoré som už raz vlastnil. Tiež začínam pokukovať po nejakom koncovom stupni. Ak teda máte záujem o 847ku, alebo máte niečo zaujímavé na predaj, budem rád keď mi napíšete.

 

73 Števo OM7KW / OM0A