Nový systém zbierania nových DXCC

Trojbander TH3JRS je šťastne na streche, ale nové zeme pribúdajú o niečo pomalšie ako som si to predstavoval. Musel som to teda nejako zmeniť.

 

Tento článok je trošku iný ako ostatné, mám dojem, že treba tému rádioamatérstva málinko odľahčiť, lebo človek neznalý by si mohol pomyslieť, že rádioamatérstvo je len a len o drine. Nie je to tak, niekedy je to aj o srande, niekedy je rádioamatérstvo radosť a niekedy pohoda :-)))

Well, ale po poriadku.

Známy slovenský herec a satirista Milan Markovič, mal ešte v roku 1989 v Slovenskom Rozhlase každú nedeľu doobeda svoju reláciu “Pod pyramídou”. Možno si ju niektorí pamätáte.

Minule som našiel kazetu, na ktorej bola nahrávka spomínanej relácie. Vtedy bol hosťom môj obľúbený folkový spevák Jaromír Nohavica. Na otázku ako tvorí texty svojich piesní, Jarek pohotovo ftipne odpovedal: “Mám v pracovni dve veľké plechové skrine a veľa rôznych tušiek. Prvá skri�?a je plná prázdnych bielych papierov a tá druhá je úplne prázdna. Texty svojich piesní tvorím vlastne tak, že pomocou tušiek (ceruziek) presúvam papiere s plnej skrine do prázdnej.

Minule som si ani neviem prečo na túto milú story spomenul. Začalo ma totiž baviť zbierať nové zeme. Mal som ich asi 150 a nie a nie sa s týmto číslom pohnúť. Spomenul som si na Jarkove papiere a doniesol z roboty prázdne papierové bločky. Každé hotové QSO som si zapísal na bloček presunul ho zľava doprava. Čuduj sa svete pravá hŕbka začala slušne narastať a ZRAZU tam boli aj nové zeme! Ono to asi nakoniec nejakým spôsobom naozaj funguje.

V logu za posledné dva týždne sa ocitlo celkom 7 new one: Sierra Leone 9L0W, Angola D2QV, Kermadec Islands ZL8X, Namíbia V51B, Gabon TR8CA, Keňa 5Z4JC a Vatikán HV0A…

Takže Jarku dík, za nápad :-))))))))))))))))))

Tempo akým mi DXCC pribúdajú môžete sledovať v sekcii DXCC na hlavnom baneri.

73 Števo OM7KW

Poteší, ak sa o tento článok podelíte alebo ho oceníte:
error