Oceánia DX SSB 2014

Oceánia DX je zaujímavý oddychový SSB pretek, pokiaľ mám čas, vždy si rád urobím tých 20-30 protinožcov.

Cez týžde�? sa objavili správy o tom, že v konteste bude aj C21GC a to by pre m�?a bola nová zem a tak som po sobotnej SSB lige vyskúšal aj záoceánsky kontest.

Práve pri dovolávaní na 15m a 10m sme zistili, že tribander je zložení opačne…a tak som to vyriešil jednoducho. Otočil som si ovládaciu skrinku rotátora na stole! Oceánia je ale aj dosť o výkone, ktorý ja nemám a tak spojenia do logu pribúdali len veľmi nekontinuálne, čiže nepravidelne.

Žiadna stanica z ostrova Nauru (C2) sa v éteri neobjavila a tak som bojoval s inou pre m�?a novou zemou – V63XP – Mikronézia. Boj trval vyše hodinu, no smutne musím konštatovať, že pre m�?a s neúspešným koncom. Neurobil som ho.

Ráno ma potešilo spojenie s YJ0X (Vanuatu) na 20m a neskôr s DU1IVT filipínskou rádioamatérkou Thelmou na 15m.


OC DX SSB 2014

Oceánia je ako som už spomínal oddychový pretek. Nerobí sa tam veľa spojení. Človek je vďačný hádam za každé. Veľa staníc to jazdí len pre tieto DXové ďaleké spojenia a dávajú pri spojení 59/001 či 59/002. To však nie je dôležité. Ja by som mal v logu napríklad radšej jednu Mikronéziu ako 20 novozélanďanov! Žiaľ, práve opak sa mi podaril :-))))


OC DX SSB 2014
Pán Boh zaplať aj za týchto 32 milých spojení. Ostáva už len dúfať, že budúci rok budú v éteri aj atraktívnejšie stanice ako VK a ZL.

73 Števo OM7KW

Poteší, ak sa o tento článok podelíte alebo ho oceníte:
error