OK/OM DX SSB 2015 kontest

OK/OM DX SSB 2015

Ako minulý rok, tak aj tento rok som sa rozhodol podporiť OK/OM DX SSB kontest…

 

Minulý to bol nultý ročník a tak som žiadne divy nečakal. Tento rok sa však závod dostal aj do DX kontestového kalendára a tak som sa tešil, že si po čase opäť trochu zavysielam. Vrchné pásma som nejako extra neriešil, nakoľko tribander je v poruche. Okolo štvrtej som ale predsa len prezrel aj 20m pásmo, síce len na 80m delta loope, ale zopár spojení sa predsa len podarilo. O pol šiestej to už vôbec nešlo a tak som nutne musel preladiť na 40m, kde vertikál je vyladený do SSB segmetu a bolo to hneď poznať. Netrvalo to ale extra dlho a o siedmej už opäť nebolo koho robiť. Musel som tak preladiť na 80m, kde som očakával najviac spojení. 80ka je ideálna na OK/OM spojenia a aj účasť bola celkom dobrá.

Ako novinku som mal na OK/OM pripravené pásmo 160m, to som minulý rok ani nešiel a napriek tomu som skončil v SOAB HP druhý. Veľa som si od 160ky sľuboval a vo štvrtok pred kontestom som oprave 160ky venoval tri hodiny. Keby som bol vtedy tušil, že mi to hodí spolu „až“ 8 spojení, poviem na rovinu, že by som sa na to vysral. 160ka napriek tomu, že som bol vynikajúco pripravený bola najväčším sklamaním. Takmer nik tam nebol. Vrátil som sa teda na 80m, kde z času na čas vyskakovali nové a nové stanice. Nejaké spojenia vyskočili aj vďaka klástru, hlavne na 40m, ale v praxi to znamenalo odskočiť si na jedno dve spojenia a hybaj naspäť na 80ku.
Vydržal som pri stanici do 23:30, kedy to definitívne zdochlo už aj na 80ke. 201 spojení a už niet koho robiť. Sklamaný som sa zbalil a šiel domov. Po polnoci som ešte pridal 6 spojení na 80m.

Ráno som zaspal a zobudil sa až o 7h, čo už bolo zjavne neskoro, aspoň si to myslím, nakoľko ráno som už urobil na 80m len 4 spojenia. Keďže anténu na iné pásmo doma nemám, OK/OM DX kontest sa pre mňa skončil so skóre 210 spojení a 78 tisíc bodov.


OK/OM DX SSB 2015

Osobne som čakal väčšiu účasť. Ťažko povedať prečo SSB časť OK/OM DX kontestu zatiaľ nemá toľko svojich skalných účastníkov. Možno by organizátori mali kontest viac propagovať.

Ak som minulý rok tvrdil, že to bola „bieda“, tak tento rok by som to charakterizoval ako „nudný závod“.

73 Števo OM7KW

Predchádzajúci článokCQ WPX SSB 2015 alias Murphy kontest
Ďalší článok2.subreg 2015 od Mozoľovcov aj s IC-746