OK OM DX SSB kontest 2014

OK/OM DX SSB 2014

Keď som na weboch čítal správy o OK/OM DX SSB konteste potešil som sa ako si parádne zakontestujem. Teraz s odstupom času konštatujem, že to bol v podstate stratený čas a víkend som mohol využiť efektívnejšie 🙁

 

V samotnom preteku som si dlho nevedel vybrať kategóriu, až nakoniec som chcel silným signálom podporiť ostatných DX súťažiacich a vybral som si kategóriu všetky pásma vysoký výkon. Reku, keď má byť sranda, tak nech je riadna…

Po prvých dvoch hodinách bolo prakticky jasné o čom tento „nultý ročník“ bude. Bude to o tom, kto to vypne skôr, nakoľko kontestových staníc bolo v éteri veľmi veľmi málo. Síce s prestávkami ale dáko som to do večera vydržal. Keď sa zvečerilo preladil som na 40m a konečne sa to začalo podobať na kontest. Nie však DX ale SSB Ligu! Ak by som mal celý kontest charakterizovať, tak to bola SSB Liga na 80 a 40m pásme. Končil som večer o 22:30, nakoľko všetky kontestujúce OK/OM stanice som už mal a nových bolo tiež máličko.

Pokračoval som v nedeľu ráno po 8h. Kontestujúce stanice boli však iba na 80m. Vydržal som to tam asi hodinku, ale keďže žiadne nové stanice už do logu nepribúdali tak som OK/OM DX kontest o 9:30 definitívne ukončil a šiel radšej loviť A35X na 15m.


OK/OM DX SSB 2014

Kde hľadať príčiny slabej účasti? Túto otázku si však musia položiť hlavní organizátori. Podľa mňa zavážilo to, že to bol vlastne iba akýsi nultý ročník, no hlavnú príčinu vidím v slabej propagácii kontestu. Veď sa nedostal do viacerých renomovaných kontestových kalendárov. Ako sme teda mali čakať hojnú časť, keď o OK/OM DX konteste viacerí ani netušili. S konštatovaním, že o rok to bude už len lepšie dnešný príbeh končím, Howk.

Števo OM7KW

Predchádzajúci článokVydarený CQ WPX SSB 2014 s OM4C z Michalkovej
Ďalší článokIARU1 50MHz kontest 2014