Prípravy na IARU Region 1 50MHz contest

VKV antény OM7KW
VKV antény OM7KW

V sobotu 20.júna o 14:00 UTC štartuje IARU Region 1 50MHz contest. Minulý rok som ho nestihol, ale sezóna 2008 na 6m však ukázala, že je to pásmo celkom zaujímavé a tak som si dátum konania v roku 2009 dôsledne vysledoval. Všetko je pripravené, môže sa začať.

 

Počúvaním pásma 50MHz za posledné 3 týždne som zistil, že okrem staníc počuteľných via ES ako napr. SV,9H,EA,F,ES,OH,LA v náznakoch beriem aj stanice v dosahu priamej vlny a to napr. HA,SP,OE a OK. Z toho som usúdil, že nezanedbateľným bodovým prínosom budú aj body za spojenia priamou vlnou. Súťažné QTH som preto zvolil kopec v okolí Zvolena, z ktorého by som si trúfal prízemnou vlnou napr. aj do S5,9A alebo DL.

Odpoveď, či to bola správna voľba, dá až kontest samotný. Moja výbava bude 4el DK7ZB a 11m stožiar (magirus) s ručným točením. Pravdepodobne bude k dispozícii aj 220V striedavých a tak veznem aj notebook a teda aj internet. Ťažko odhadnúť počet spojení, ale na dákych 100-150 si celkom trúfam.

Na stránke OK2KKW nájdete kompletnú výsledkovú listinu z roku 2008. Tohtoročnú účasť avizuje aj viacero slovenských staníc, preto ak máte možnosti byť na príjme, rád si s Vami to spojenie urobím.

Dopočutia v sobotu resp. ak vydržím až do nedele tak aj v nedeľu.

Števo OM7KW