Prvý z vrcholov sezóny – CQ WPX SSB 2009

Yagi 10m
Yagi 10m

Najbližší víkend sa bude niesť v znamení CQ WPX SSB kontestu. Naša novozaložená kontestová grupa OM0A sa ich plánuje zúčastniť z Vysokých Tatier. Tím, ktorý tvorí pätica operátorov a jedna operátorka plánuje prevádzku na všetkých KV pásmach (160-10m) v kategórii M/2.

 

Už ani neviem kde a kedy vznikol nápad ísť WPX ako tím, čo je ale dôležitejšie, termín je TU a naše plány sa pomaly ale isto stávajú skutočnosťou. V prevádzke budú dve stanice a cca 7 antén od 160 až po 10m. Na 160ku to bude Inv.L, na 80ku beverage a Inv.V, na 40ku vertikál, na 20ku a 15ku 2el Yagi DK7ZB a na tých pár QSO na 10ke vertikál.

Nekladieme si žiadne veľké ciele. Vieme, že nemáme zariadenie na to, aby sme urobili dieru do sveta a tak sa pokúsime spraviť malú dieru aspo�? do ionosféry. Slovensko je dosť malá krajinka a my sa ju touto cestou pokúsime aspo�? trošku zviditeľniť.

Sme jednoducho partia 6 ľudí, ktorí by radi pričuchli k „veľkému“ KV kontestingu a tak sme sa rozhodli, že si ideme ako partia zavysielať. Preto ak budete mať chuť a čas pohľadajte nás a zavolajte nás. Na spojenia sa tešia Vilo OM0AAO, Peter OM6PR, Martin OM4AAS, Igor OM6ACI, benjamínek Miška OM4AQW a Števo OM7KW…

 

73 Števo OM7KW

Predchádzajúci článokNeslávny 1.subreg 2009
Ďalší článokCQ WPX SSB za nami