Russian PSK kontest a CQ WW SSB 160m kontest

YV5MM

Posledný víkend sa niesol v znamení viacerých kontestov. Zvolenský klub OM3KWZ bol opäť pri tom…

 

V piatok o 17h sme sa streli v klube s Julom OM7AA a Lacom OM7RC, aby sme skontrolovali použitie antény na CQ WW SSB 160m kontest a dohodli sa ohľadom PSK Russian konteste. Chlapci boli tak milí, že mi na notebooku rozbehali Logger32, aby som mohol byť QRV aj doma. Do začiatku PSK kontestu som si teda urobil pár QSO via PSK31 a PSK63. Novou DXCC bol pre m�?a YV5MM, ktorý hneď na druhý de�? poslal eQSL.

 


YV5MM
 

V ruských pretekoch sa nám darilo myslím celkom dobre na 80m a 40m, 20m slabšie, 15m bieda, 160m+10m nič. Celkovo to bolo ale zase niečo iné, zaujímavé a myslím, že ma to celkom zaujalo. Je viac než pravdepodobné, že nabudúce sa za monitorom, TRXom a myškou objavím opäť.

V závode sa nakoniec urobilo cca 450QSO a cca 400.000bodov. Hneď po skončení sme to preladili na 160ku, zapojili mikrofon a začal som ladiť SSB volajúcich v CQ WW SSB 160m konteste. So zníženým výkonom sa dovolávalo predsa len ťažšie ako na PSK alebo RTTY, ale dalo sa. Za asi 90minút práce sa podarilo 50QSO. Nakoľko som ale celý de�? skoro nebol doma a cítil som, že na m�?a lezie dáka choroba, ukončil som to a šiel domov. Našťastie sa na m�?a tá choroba nenalepila. Dokonca som ani nepotreboval mastičku na hlasivky, ktorú mi pri SSB Laco ponúkal…

Čo dodať na záver…ďakujeme všetkým volajúcim za QSO, nech sa Vám darí.

Dopočutia v 1.subregionáli a v CQ WPX SSB.

Števo OM7KW