Začala opäť sezóna ESiek

Zas je tu máj – lásky čas, ale pri rádioamatérstve aj čas prvých “sporadických vrstiev” a teda super podmienok na VKV. Musím uznať, že tohto roku som na �?u veru nebol pripravený, ale všetko sa zmenilo…

 

Doteraz som mal na streche jeden rotátor s trojbanderom TH3JRS. Ten je momentálne ale v poruche. Najprv som myslel, že odišiel balun pod anténou, ale merania ukázali, že balun je OK. Vyzerá to teda na inú poruchu, čo je horšie vyzerá to na vadný trap. Je ich tam 12….díki Bro�?ooooo !!!

Keďže to vyzerá na dlhšie trvajúce testy rozhodol som sa v sekunde a na stožiar som zavesil 4el DK7ZB na 6m. Vo štvrtok 26.5. som mal čas a tak som pozrel aktuálnu mapku kamže to je na 6m otvorené. Smerov bolo viacero, ale vybral som si severnú cestu a spustil CQ na Škandináviu…
Šlo to výborne, stanice odpovedali jedna za druhou, len moje uši štrajkovali. No proste sú rozmaznané z FT-1000MP a naladiť IC-706MKIIG tak, aby som stanice prečítal mi pár minút trvalo. Predsa rádijko má iné menu a nie všetko si človek pamätá.
Po pár minútach bolo všetko celkom fájn, tisícka to nebola, ale dalo sa. Na prekvapenie prvých 5 QSO pre m�?a znamenalo 4 nové štvorce, ale to som zistil až neskôr, keď som si zapol 6m log v Atalante logu, ktorý s obľubou používam aj na Magic Bande.
Po väčšine to boli Švédi a Nóri, sem tam Fín. Celkovo toho veľa nebolo, lebo som k tomu sadol dosť neskoro, až o pol siedmej, ale za tých 30 minút sa mi podarilo spolu 17QSO: 9xSM,4xLA,3xOH a 1xES. Vzdialenosti od 900 do 1800km. Už keď to začalo padať zavolal ma Pier LB1AF z JP64SN, čo bol nielen nový štvorec JP64 ale aj najdlhšie spojenie večera – 1808km. Dúfam, že príde aj QSLík. Celkovo to hodnotím ako peknú polhodinku na 6m. Veď kuknite.


1.ES 6m 2011

Takže to je na dnes všetko, budem pokračovať v hľadaní a ladení dnes a cez víkend. Možno ak pohľadám nejaký voľný koax zavesím pod 6m aj 8el DK7ZB 2m, hoci 2m ESka sa mi už 2 roky vyhýba koťuha jedna. Všetkým lovu zdar.

73 Števo OM7KW

Poteší, ak sa o tento článok podelíte alebo ho oceníte:
error