KV kontesting

Situácia na krátkych vlnách je trošku odlišná ako na VKV. Začínal som ako singlista, až raz v Tatrách padla otázka, či nevyskúšame bežať dáky pretek ako Multi stanica. Slovo dalo slovo a tak sme s Viliamom OM0AAO a Martinom OM4AAS dali dokopy partiu a pokusne sa zišli prvý raz na CQ WPX SSB v marci 2009. V Tatranskej Lomnici sme postavili kompletné kontestové pracovisko so všetkým KV pásmami a štartovali vtedy ako OM0A v kategórii Mutli-Two s dvoma vysielačmi, čoho výsledkom bolo bezmála 1600 QSO. Na prvý raz to nebolo zlé, no určite ako všetci máme veľké rezervy. Vedeli sme však, že ideme správnym smerom a keďže sme si ako partia ľudí výborne sadli, okamžite sme si dali zraz na ďalší pretek a to IARU HF v júni 2009. K špičkovým KV tímom máme na míle ďaleko, ale to nám vôbec nevadí. Chceme si zavysielať s QRO a aj na tých pásmach, ktoré doma nemáme a na to tu je výborná príležitosť. Aj keď v našom prípade nejde až tak o výsledok kladieme si čoraz vyššie a vyššie ciele.

Ďalšou spoločnou akciou bol CQ WW DX SSB v októbri 2009, ktorý sprevádzali výborné DXové podmienky. Aj ich pričinením sme nakoniec zalogovali 2619 QSO.

Rôznymi spôsobmi sa o konanie tímu OM0A zaslúžili: OM0AAO, OM7KW, OM6CI, OM4AAS, OM4AQW, OM4AQP, OM6PR, OM0AAB, OM0AAG, OM8LA, OK1PMA a VK8DX/MW0JRX.
Ak na nás niekedy pri prelaďovaní naďabíte, neváhajte a zavolajte nás! Ďakujeme!!

 


OM0A
 


OM0A
 


OM0A
 


OM0A
 

Zatiaľ poslednou spoločnou akciou OM0A bol CQ WPX 2011. Pred blížiacim sa CQ WW DX 2011 sa totiž Viliam OM0AAO rozhodol nepokračovať v spoločnom tímovom kontestovaní a ďalej sa bude venovať SINGLE OPERATOR kontestingu.

Výborná partia sa však nerozpadla a torzo pôvodného zoskupenia OM0A funguje naďalej. Bolo nutné požiadať TÚSR o novú kontestovú značku, čoho sa ujal Igor OM6CI a pridelili nám vysnívanú OM4C. Tiež bolo nutné nájsť vhodnú lokalitu a tak sa viacero antén z Bielej Stopy presunulo na Michalkovú, odkiaľ sme skúšobne skúsili CQ WPX SSB 2011. Vyzerá, že lokalita je to dobrá a tak pevne dúfam, že sa čoskoro ozveme znovu.


CQ WPX SSB 2012

V roku 2017 sa vysielacie pracovisko na Michalkovej zrušilo a zostal som na KV kontestovanie prakticky bez ničoho. Doma mám k dispozícii len delta loop 80m. Akože pár KV pretekov RTTY som šiel ale nie je to ono.

Ďalšie zmeny v mojom KV kontestingu sa začali diať začiatkom roka 2018. Z ničoho nič som dostal pozvánku na CQ WPX SSB kontest k OM7M do Partizánskeho. Chlapi potrebovali pomôcť a keďže som viacerých poznal, povedal som si prečo nie. Absolvoval som s nimi teda WPX SSB a bol to zážitok na celý život. Vynikajúca partia, veľmi som si spoluprácu pochvaľoval. Inak len tak mimochodom v tom závode sme v kategórii M2 vyhrali Európu !!!


CQ WPX SSB 2018 OM7M

Následne sme spolu odbehli rovnaký závod aj v roku 2019. Aktuálne sa chystáme na CQ WW DX SSB 2019. Takže aktuálne som teda „ich“ 🙂

 


CQ WPX SSB 2018 OM7M