Portable

Poľana, Skalka, Sitno, Krížna, Kriváň, Nová Hoľa, Malá Chochuľa, Kráľova skala, Lomnický štít, Prašivá, Vtáčnik, Pánsky Diel, Ďumbier, Javorie, Kráľova Hoľa, Veľká Lúka, Krížava, Kľak, Ostredok, Považský Ínovec, Bralova skala, Veľká Javorina, Východná Vysoká, Čertova skala, Líška, Táňovo, Rubiska, Črchľa, Budiná, Kráľová, Paučíkovo, Kékeš, Praděd, Lysá Hora, Dlouhé Stráně, Mikulčin vrch, Šibenický vrch, Kunštátska Kaple, Prvosenka, Vysoká Hole…atď. Toto sú hory, kopce, kopčeky a krtince, ktoré som pri svojich potulkách s vysielačkou navštívil. Medzi najväčšie zážitky nesporne patrili expedície z Pradědu (najvyššieho bodu Moravy) a samozrejme Lomnický štít (najvyššie obývané miesto v našej republike). Medzi moje obľúbené patria Veľká Javorina, Ínovec a Skalka, no najobľúbenejší kopec z nich je jednoznačne Krížna. Krížna so svojou nadmorskou výškou 1574m je obrovský masív na južnom hrebeni Veľkej Fatry a pri pohľade zo Zvolena je ako na dlani.

Krížna

Cesta hore pešo je stredne náročná, no výhľady z vrcholu stoja za tú námahu. Keďže široko ďaleko nie sú vyššie kóty lieta to z vrcholu fantasticky. Výsledky môžu byť lepšie už asi len na Lomničáku.

Najbližší kopec kde chodím portejblovať je Kráľová nad Zvolenom. Nie je to ďaleko, len 11km a 700m nadmorskej výšky už je poznať v porovnaní s domácim QTH 292m. Problém pri VKV je len to, že kopec je krytým vyšším vrcholom Lomné 908m. Kráľová rozhodne nie je miestom odkiaľ by sa dalo niečo vyhrať. Je to proste len o niečo lepšie ako doma.

V poslednom čase často chodievam na chalupu na Michalkovú. Miesto na vysielanie VKV je to absolútne nevhodné, ale keď prší alebo niet času, dá sa rozdať bodíky aj odtiaľ. Čo sa však týka krátkych vĺn nemusela by byť táto „diera“ až taká diera.

Chalupa na Michalkovej

Antény na KV sú vo Zvolene, ale niečo sa predsa dalo do pohybu aj na Michalkovej. Veľmi dlho som tam mal iba CB vertikál na 10m a ovocnú anténu na 80m. Prečo ovocnú? Nuž lebo vrchol Inv.V je na hruške, jedno rameno na slivke a druhé na orechu.

V auguste 2011 som kúpil 15m vysúvací RDM-kový stožiar a tak od jesene na ňom mám 2el ECO Yagi na 40/20m, 2el DK7ZB Yagi na 15m.

Stožiar na Michalkovej

Na jar 2012 na vrchol stožiara pribudli dve Invertované véčka na spodné pásma 160m a 80m. Pod rotátor tiež pribudla prepínacia skrinka na antény. Na vrchu stožiara som testoval aj HB9CV na 10m, ale s výsledkami tejto antény nie som spokojný a budem hľadať lepšiu a vhodnejšiu anténu. Celkovo sú teda dnes na stožiari 4 antény na pásma 160, 80, 40, 20 a 15m. 10m riešim CB vertikálom.

Po roku 2015 je tento stožiar minulosťou. Terén je zrovnaný so zemou a stožiar s anténami čaká, až kým si nepostavím dom alebo nekúpim chatu :-).