VKV Poľný Deň 2021 a rekordný výsledok na 2m

VKV Poľný Deň sme sa rozhodli odbehnúť z Čerťaže a tentokrát sa nám z kukurice podaril historický rekord…

Na kopec sme dorazili v zostave: OM6CI, OM6MH, OM6IB, OM6PR, OM6SZ, OM6ACR, OM7AAC a ja OM7KW. Nakoniec sme nešli ani Poľný Deň mládeže, keďže sme nemali žiaden „dorast“ a rozhodli sme sa vynechať 70cm a ísť iba 2m. Po príchode na kótu to vyzeralo nasledovne.

Stará dodávočka Peugeot už nedostala STK a ide do zberu. Preto sme si zaobsatrali náhradu v podobe zánovnej, tentokrát Citroen Jumper. Keďže je o hodný kus dlhšia, všetko sme naložili dnu.

Stavanie antén sa u nás tradične začína „hľadaním severu“. Tentokrát to trvalo asi iba 15 minút, čo je asi náš rekord v hľadaní.

Pomaličky sme postavili antény, rozložili stany, slnečník a čerstvý držiteľ koncesie Cyrko OM7AAC sa dal do prípravy guľášu.

Keďže antény boli postavené guľášik krútil kde-kto napríklad aj ja. Všade naokolo panovalo krásne slnečné počasie, vlastne v podstate ako vždy. Zvykneme to mať niekde hore objednané.

Nuž a tu je naše komplet QTH. Zostava je 2x8el DK7ZB @8m a 2x8el YU1EF @14m, FT-991A a PA 700W. Nuž a všetko to kŕmi centrála, na to by som bol skoro zabudol.

Chlapci z Liptova spali v stanoch na lúke a my s Cyrkom v dodávke. Cyrko na posteli a ja na zemi pri rezerve :-). Všetko bolo ešte pred začiatkom prichystané, že keď odpadneme od únavy, tak rovno pod spacák.

Ták a postupom času sa guľášik nielenže navaril a aj začal jesť. Tu je jedna z mnohých momentiek. Pracovný názov dostala „Guľáš uvarený v kukurici“…jáj ešte teraz sa oblizujem.

K vysielaniu tentokrát iba veľmi krátko. Všetko fungovalo, až na jednu podstatnú vec. Konektor s kľúčom sa nedal pripojiť k rádiu. Konektor v transceivri bol poškodený a záložné rádio sme so sebou prvý krát v histórii nemali. Tým pádom sme zostali bez CW :-(. Tak ale o to viac sme bojovali na SSB.

Tentokrát to šlo vynikajúco, o čom svedčí aj táto fotka spokojne cekviaceho operátora. Okolo 13h v nedeľu to začalo vyzerať, že pokoríme náš all time klubový rekord a nakoniec sa tak aj stalo.

Spolu sme dali 348 spojení, cca 115.000 bodov. ODX ako vždy Taliansko, tentokrát IK7JNM 867km. Priemer 330km/qso čo je tiež náš lepší štandard. Chodilo to proste výborne. Uvidíme aká bude chybovosť.

Tím OM4C ďakuje všetkým za spojenia. Dopočutia nabudúce.

73 Števo OM7KW

Predchádzajúci článokDeň rekordov VHF 2020 … alebo ako rekord opäť odolal
Ďalší článokDR VHF 2021, zabudnuté veci doma a možno náš nový rekord