Marcový prevádzkový aktív s rekordným počtom štvorcov

Ak som pred mesiacom písal, že februárový VKV prevádzkový aktív sprevádzali výborné podmienky šírenia, tak v marci boli podmienky ešte lepšie…teda aspoň u mňa vo Zvolene.

Minule sa mi podarilo urobiť spolu až 22 veľkých lokátorových štvorcov, čo bol za posledné roky môj taký malý rekord.

Teraz som mal čas na prípravu, na anténe som vymenil fázovacie vedenie. Celú krabičku žiariča 11el DK7ZB som nanovo pretesnil. Všetko bolo nachystané na nedeľu, už som sa len modlil, aby to „chodilo“.

Počúval som už polhodinu pred závodom. Pár 9A staníc už vesele cekvilo, rovnako aj E72U, ktorý bol poriadne silný. Hneď ako začal závod, som začal dolovať práve 9A,E7 a S5 smery a všetko šlo ako po masle. Jeden násobič za druhým, presne ako pred mesiacom. Dokonca sa mi to zdalo ešte lepšie, pretože som robil stanice, ktoré nemám v databázi, čo znamená, že som s nimi ešte nepracoval.

JN štvorce chodili v pohode, horšie to už bolo so štvorcami KN. S tými som sa dosť natrápil a niektoré som vôbec ani nepočul (KN06,07,17,18,19). Celkom zaujímavo mi šli niektoré Poľské stanice. SP6KEP, SP7VC, SQ6POM a SP8WJW mi darovali spolu až štyri násobiče!!! Najväčší boj bol o kostičku KN04. Napriek tomu, že viaceré stanice odtiaľ závod išli, nepočul som nikoho. Ešte šťastie, že nakoniec som trhol YU1LA. Tak či onak, 24 veľkých štvorcov je moje doterajšie maximum.

Na konci som opäť bojoval o spojenie s SO7M z lokátora KO00FT, čo by bol ďalší veľký štvorec. A žiaľ musím konštatovať, že rovnako neúspešne ako pred mesiacom. Nejako mi to cez tie dvoje Tatry nejde 🙂

Prevádzkový aktív je sranda pretek a začína ma baviť viac a viac. O mesiac teda opäť dopočutia!

73 Števo OM7KW

Predchádzajúci článok1.subreg s OM4C z Podpoľania
Ďalší článokPoľný Deň 2019 alebo One Man Show